Budynek, który prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch lat stanie na niewielkiej działce między al. Niepodległości, ul. Powstańców Wielkopolskich i Kościuszki będzie miał 105 m wysokości, 31 pięter, a w środku ponad 27 tys. m kw. przeznaczonych pod luksusowe apartamenty, punkty usługowe oraz parkingi. Charakterystyczny dla projektów Amerykanina strzelisty budynek o ostrych, nieregularnych kształtach będzie zdecydowanie wyższy od sąsiadującej z nim Akademii Ekonomicznej, która liczy zaledwie 78 m.

Trzy kondygnacje podziemne zajmą parkingi (w sumie przygotowano miejsca na ok. 400 samochodów, w tym kilkadziesiąt także na dwóch naziemnych piętrach), parter i trzy pierwsze piętra - lokale usługowe, a kolejne aż do 31 - luksusowe mieszkania.

Warto przypomnieć, że w pracowni Libeskinda powstały dwa projekty poznańskiego wieżowca: wersja wyższa i niższa. Inwestor starał się o pozwolenie na 148-metrowy budynek w tym miejscu. A ponieważ Korona Tower znajdzie się w strefie nalotu na lotnisko - wymagane było pozwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. ULC jednak odrzucił wniosek Wechty, argumentując swoją decyzję względami bezpieczeństwa. Na wszelki wypadek w pracowni Libeskinda powstała także koncepcja niższego, 105-metrowego budynku. I właśnie ta będzie realizowana.