W piątek umowę w tej sprawie podpisały minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka i rektor UW Katarzyna Chałasińska-Macukow. Zgodnie z umową, budowa Centrum ma zakończyć się w 2013 r.

To wyjątkowy dzień dla Uniwersytetu Warszawskiego, który śladem Uniwersytetu Harvarda czy Uniwersytetu w Heidelbergu otwiera drogę do tego, aby nie tylko działalność dydaktyczna, ale także infrastruktura badawcza były najwyższej jakości - powiedziała Kudrycka.
Jak podkreśliła, 282 mln zł jest częścią z 9 mld zł, które ministerstwu nauki od 2008 r. udało się zakontraktować m.in. na infrastrukturę badawczą oraz projekty naukowe i dydaktyczne. Dodała, że pieniądze te pochodzą z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych wchodzi w skład kompleksu naukowo-dydaktycznego Centrum Nowych Technologii (CeNT), który powstaje na terenie uniwersyteckiego kampusu "Ochota".

W lipcu MNiSW przekazało już 270 mln zł UW na budowę pierwszych dwóch budynków CeNT, w których znajdą się m.in. Wydział Fizyki UW z infrastrukturą badawczą oraz sale dydaktyczne dla studentów m.in. biologii, chemii, biotechnologii, ochrony środowiska i informatyki.
 Kampus UW "Ochota", na którym znajdzie się Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, powstaje od sierpnia 2008 r. w Warszawie, pomiędzy ulicami: Żwirki i Wigury, Wawelską i Księcia Trojdena.