Poddając kompleks Marynarska Point audytowi energetycznemu, Skanska Property Poland konsekwentnie rozwija program GreenBuilding, zainicjowany na polskim ryku dzięki certyfikacji Atrium City (dziś Deloitte House) w marcu tego roku. Poszerzanie listy obiektów, które kwalifikują się do udziału w programie GreenBuilding jest również elementem szerszej strategii firmy w zakresie rozwoju zrównoważonego budownictwa:

"Marynarska Point jest budynkiem efektywnym energetycznie oraz przyjaznym dla środowiska. Jesteśmy bardzo dumni, że zalety budynku doceniła także Komisja Europejska, przyznając mu certyfikat GreenBuilding" powiedział Nicklas Lindberg, Dyrektor Zarządzający Skanska Property Poland. "Naszą ambicją jest uzyskanie ekocertyfikatów dla wszystkich przyszłych projektów firmy" dodał Nicklas Lindberg.

GreenBuilding jest dobrowolnym programem Komisji Europejskiej uruchomionym na początku 2005 roku. Jego celem jest poprawa wykorzystania energii w budynkach komercyjnych - certyfikowany obiekt musi spełnić warunek polegający na mniejszym o 25% zużyciu energii niż przewidują krajowe normy w miejscu, gdzie projekt jest realizowany.