Projekt Bonarka City Center to miasto w mieście, które zajmuje obszar około 12 ha. Inwestorem jest spółka Roland Investments. Na budowę kompleksu zostało już wydane ponad 300 mln EUR. Otwarcie kompleksu planowane jest na 21 listopada.
Krakowski kompleks handlowo-usługowo–rozrywkowy będzie największym w Małopolsce i jednym z większych tego typu obiektów w kraju. Pojawią się tam marki dotychczas nieobecne w mieście a nawet w Polsce.

Wśród dostępnych usług znajdzie się tam spory przekrój od branży spożywczej po budowlaną. BCC jest podzielony na strefy tematyczne, dzięki czemu łatwiej będzie się poruszać po centrum.

Budowane w dzielnicy Podgórze centrum jest usytuowane na terenie zrekultywowanych Zakładów Chemicznych „Bonarka”. Jest ono przykładem kompleksowego działania w trzech płaszczyznach: ekologii, infrastruktury i funkcji społecznej.

Pierwszy etap inwestycji to budowa centrum handlowo–usługowo–rozrywkowego. Budulec stanowią wysokiej jakości naturalnych surowców jak drewno, szkło i kamień.

W zakres drugiego etapu inwestycji wchodzi budowa kompleksu biurowego klasy A, które nosi roboczą nazwę Bonarka 4 Business. Trzeci natomiast etap stanowić będzie osiedle mieszkaniowe Bonarka Residential.
Na realizację tych wszystkich etapów zostanie wydane około 500 mln EUR.