Toruń jest jedynym dużym miastem w województwie, które nie ma tego typu hali. Powstanie ona w sąsiedztwie stadionu miejskiego przy ul. Bema. Jak podaje TVP Bydgoszcz, widowiskowo-sportowa hala posiadać będzie 200-metrową bieżnię lekkoatletyczną, na której będzie można rozgrywać zawody rangi mistrzostw Polski, mistrzostw Europy czy świata.

Projekt hali wykonuje konsorcjum firm DEDECO i MD Polska ze Szczecina. Na jego pełną dokumentację trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Uzupełnieniem hali będzie zaplecze, w którym znajdzie się m.in. hotel z miejscami dla 60 sportowców. Przy okazji realizacji inwestycji, w sąsiedztwie obiektu zostanie przebudowany istniejący układ drogowy. Przedsięwzięcie jest finansowane przez miasto, samorząd województwa i Ministerstwo Sportu.

Jesienią tego roku wyłoniony zostanie wykonawca oraz rozpoczną się prace budowlane, które mają potrwać kilkanaście miesięcy. Aleksander Dybiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, szacuje zakończenie inwestycji na koniec 2011 r.