Dwukondygnacyjny podziemny parking w Warszawie ma powstać pod boiskiem Zespołu Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego (ul. Chłodna 36/46). Wjazd i wyjazd z parkingu zaplanowano od strony ul. Chłodnej, a wyjścia piesze – od ulic Chłodnej i Ogrodowej. Kierowcy, którzy będą chcieli wjechać na nowy podziemny parking w Warszawie, o liczbie wolnych dowiedzą się z tablic informacyjnych zamontowanych nad wjazdem. Z kolei kierowcom szukającym wolnych miejsc parkingowych już pod ziemią, pomogą mniejsze, interaktywne tablice informacyjne. Ponadto przed wjazdem na parking przewiedziano sygnalizację świetlną zintegrowaną z systemem ostrzegania przechodniów.

Dwukondygnacyjny podziemny parking w Warszawie ma zostać wyposażony m.in. w cztery stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Będą miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Z kolei na dachu wspomnianej szkoły ma zostać zamontowana instalacja fotowoltaiczna, która będzie produkować prąd na potrzeby parkingu. Ponadto planowane jest wykorzystywanie wody deszczowej (zbiorniki na deszczówkę), a tzw. zielone dachy znajdą się m.in. na klatkach parkingu.


Przy okazji budowy podziemnego parkingu w Warszawie zmieni się wspomniane boisko. O tym, co będzie w miejscu obecnego boiska, zdecydowała młodzież. A nad parkingiem znajdą się m.in. nowe boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz siłownia plenerowa.

To pilotażowy projekt budowy parkingów podziemnych pod boiskami w Warszawie, które będą rewitalizowane. Budowa parkingów miejskich ma m.in. pomóc w oddawaniu przestrzeni mieszkańcom, zajmowanej dotychczas przez samochody w rejonach ulic dotkniętych „przeparkowaniem”. Miasto będzie dążyło do stopniowej zmiany sposobu parkowania – czytamy w komunikacie.

Przeczytaj także: Największy na świecie podziemny parking dla rowerów