Tymczasem, jak pisze "Puls Biznesu", w gminie Chrzanów sporo się dzieje.
- Odbyły się konsultacje z dostawcami mediów, współpracujemy z Limitless, jesteśmy w stałym kontakcie. Nie dostaliśmy jeszcze od firmy koncepcji zagospodarowania. Czekamy na nią, bo na jej podstawie przygotujemy studium zagospodarowania - mówi "Pulsowi Biznesu" Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa.

- Projekt urbanistyczny powstaje w Warszawie. Limitless przygotowuje się do wykupu gruntów, który powinien zakończyć w sierpniu. Cały teren - 436 ha należące do bardzo wielu właścicieli - został podzielony na 6 części, w pierwszej wykup ruszy wkrótce. Przygotowanie do budowy potrwa 30 miesięcy - ujawnia "Pulsowi Biznesu" osoba zaangażowana w projekt.

Ale plany Limitless nie kończa się na Chrzanowie. - Strategicznie jesteśmy zainteresowani dużymi polskimi miastami, takimi jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice i Kraków. Naszą misją jest budowanie osiedli-miast dla kilkudzesięciu tysięcy mieszkańów, ze szkołami przedszkolami, teatrami, kinami, biurami itd. - mówi Barbara Pleban z Limitless Polska.

Założona w 2005 r. firma Limitless z grupy Dubai World ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich to deweloper, który obecnie realizuje na świecie 11 projektów za 110 mld dol.

Siedzibę Limitless LLC ma w Dubaju, ale ich działalność zorientowana jest na rynek międzynarodowy. Na swoim koncie mają projekty uważane za śmiałe, innowacyjne, wręcz ikony, jak chociażby The Palm Jumeirah (wyspa w kształcie palmy, na której powierzchni umieszczono 7000 apartamentów i 1800 willi) czy The World (to 300 wysp w kształcie kontynentów).
Limitless LLC od początku jest zorientowana na rynki międzynarodowe. Firma 1 lipca 2007 roku otworzyła swoją siedzibę w sercu Singapuru, z którego zamierza realizować projekty w Chinach, Wietnamie, Tajlandii, Indonezji. Swoje pomysły próbuje przenieść także na rynek GCC (Gulf Co-Operation Council), w której skład wchodzą: Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman, ZEA, a także, Pakistanu, Indii, Rosji i Polski.