Kolejne 20 mln euro Warimpex zamierza wydać na dokończenie budowy hotelu w Jekaterynburgu.
"Rozglądamy się za ziemią we Wrocławiu, może w Gdańsku. Generalnie ceny gruntów mocno spadły, uważamy więc, że to dobry czas na zakupy" - powiedział prezes.
W ramach joint venture z Louvre Hotels Warimpex planuje budowę około 80 hoteli klasy ekonomicznej. Najbliższe tego typu projekty spółka będzie realizować w Zielonej Górze, Budapeszcie i Wrocławiu.

Jurkowitsch poinformował, że Warimpex zrezygnował z planów wejścia na rynek ukraiński.
"Uważamy natomiast, że duży potencjał ma Rumunia. Może jeszcze nie w 2009 roku, bo najpierw musi się tam unormować sytuacja ekonomiczna, ale w Rumunii zdecydowanie brakuje hoteli" - powiedział Jurkowitsch.

Dodał, że spółka nie zdecydowała jeszcze, czy wypłaci dywidendę z zysku za 2008 rok.
Z zysku za 2007 rok Warimpex wypłacił 0,25 euro dywidendy na akcję.

Warimpex jest deweloperem oraz grupą inwestycyjną. W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował w Europie Środkowej i Wschodniej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro.

Obecnie spółka jest właścicielem lub współwłaścicielem 18 hoteli luksusowych i biznesowych o łącznej liczbie ponad 4.200 pokoi oraz siedmiu budynków komercyjnych i biurowych w Polsce, Czechach i na Węgrzech o łącznej powierzchni ok. 31.000 m2.