W osiągnięciu kolejnych wzrostów poznańskim targom z pewnością pomogła rynkowa hossa. W stosunku do roku poprzedniego powierzchnia BUDMY 2007 była większa o 12%. Jeszcze bardziej, bo aż o 18%, wzrosła liczba wystawców. Statystyki te są odzwierciedleniem dobrej kondycji branży budowlanej.

Podczas czterech dni targowych w Poznaniu swoją najnowszą ofertę zaprezentowało niemal 1 300 firm. Wśród nich znaczącą część stanowiły firmy zagraniczne - było ich w tym roku 327, co stanowi aż 25%. ogółu wystawców. Tegoroczna BUDMA wzbudziła wyjątkowo duże zainteresowanie mediów z kraju i ze świata. W centrum prasowym MTP wystawiono aż 620 akredytacji. Podczas przygotowań do tegorocznej edycji targów wystawcy zgłosili organizatorom ponad 100 nowości rynkowych, z których 12 nagrodzono Złotymi Medalami MTP. Jednakże nie tylko sama oferta wystawców przyciągnęła ogromną rzeszę profesjonalnych zwiedzających. Organizatorzy zadbali o bogaty program wydarzeń, konferencji i seminariów skierowanych do różnych grup docelowych właściwych dla branży budowlanej. Należały do nich Dni Inżyniera Budownictwa, INVESTFIELD i Centrum Budownictwa Sportowego. Sporym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń Archispace, gdzie architekci i projektanci mogli zapoznać się z ofertą rozwiązań rynkowych uplasowanych w oprogramowaniu komputerowym, oraz BudShow, który w tym roku przygotowany został pod hasłem "Dom dla każdego". BUDMA 2007 gościła swoich patronów. Minister budownictwa Andrzej Aumiller przedstawił m.in. koncepcję budownictwa socjalnego. Z kolei minister transportu Jerzy Polaczek zaprezentował rządowy program budowy dróg i autostrad. Targi odwiedziły liczne delegacje zagraniczne, m.in. z nowoprzyjętych członków Unii Europejskiej - Bułgarii i Rumunii. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych z całego kraju. To właśnie dla nich podczas specjalnie przygotowanego Forum Inwestycyjnego INVESTFIELD przedstawiono zagadnienia związane z rewitalizacją miast oraz budową dróg.

W 2008 roku targi budowlane odbędą się w Poznaniu w dniach od 22 do 25 stycznia, tym razem równolegle z Międzynarodowymi Targami Maszyn, Narzędzi i Sprzętu Budowlanego BUMASZ.