Znajdujący się w Mielcu stadion to formalnie obiekt piłkarski i lekkoatletyczny Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Powstawał w latach 2011-13, został wybudowany w miejsce słynnego starego stadionu, na którym choćby w 1976 r. rozegrano mecz Stal Mielec - Real Madryt; wtedy było rekordowe 40 tys. kibiców.

Modernizacja stadionu odbywała się od stycznia 2011 r. do sierpnia 2013 r. Kosztowała ponad 40 mln zł, a środki w całości pochodziły z budżetu miasta.

W wyniku przebudowy, pojemność zmniejszono z 22 tys. do 6849 miejsc, podzielonych na 18 sektorów. Pod trybuną wschodnią znajdują się m.in. szatnie, gabinet odnowy biologicznej, sauna, sklepik z pamiątkami. Głównymi użytkownikami tych pomieszczeń są klub piłkarski FKS Stal Mielec i MOSiR Mielec.

Z kolei gospodarz części pod trybuną zachodnią to Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec. Pod trybuną znajduje się 4-torowa bieżnia typu Mondo (60 m), dwie skocznie do skoku w dal, skocznia do skoku wzwyż, szatnie, gabinet odnowy biologicznej, sauna i siłownia.

Obiekt oświetlają jupitery w czterech opcjach: trening, zawody lekkoatletyczne, mecz piłkarski, transmisja telewizyjna HD. Na stadionie znajdują się m.in. przestronne pomieszczenia usługowe, loża VIP, stanowisko monitoringu, kabiny dla dziennikarzy.

Zawarta w maju wstępna umowa zakłada, że piłkarze Sandecji w Mielcu mogliby grać do momentu, gdy w Nowym Sączu zakończy się modernizacja tamtejszego stadionu, przy czym należy pamiętać, że mielecki obiekt nie posiada podgrzewanej murawy.

W podręczniku licencyjnym dla klubów ekstraklasy na sezon 2017-18 czytamy: Boisko wskazane przez Wnioskodawcę musi być wyposażone w system podgrzewania murawy. Wnioskodawca zobowiązany jest do przedstawienia aktualnej dokumentacji potwierdzającej sprawność funkcjonowania instalacji podgrzewającej murawę wystawionej przez podmiot uprawniony do dokonywania przedmiotowych pomiarów, wykonaną pomiędzy 1 stycznia a 30 marca w roku, w którym rozpoczyna się Sezon Licencyjny. W sytuacji, gdy Wnioskodawca uzyskał awans do Rozgrywek Ekstraklasy, musi on dysponować boiskiem, wyposażonym w system podgrzewania murawy lub przedstawić stosowną i wiarygodną dokumentację, z której wynika, iż na dzień 1 listopada Sezonu Licencyjnego, będzie dysponować boiskiem wyposażonym w system podgrzewania murawy.

Nowosądecki obiekt jest własnością miasta - władze wkrótce powinny zdradzić, jak będzie wyglądał plan modernizacji stadionu przy ul. Kilińskiego.

Przeczytaj także: Kiedy ruszy modernizacja stadionu w Nowym Sączu?