Jak poinformował łódzki magistrat, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na działce, zlokalizowanej w pobliżu dworca Łódź Fabryczna, powstaną biurowce z ogólnodostępnymi sklepami i punktami usługowymi na parterach oraz przyjazną przestrzenią dla pieszych.

Do tego zachowane zostaną trzy istniejące budynki zabytkowe, objęte ewidencją konserwatorską, w tym pofabryczny komin oraz dwupiętrowy budynek z poddaszem w stylu renesansu włoskiego. Odrestaurowane obiekty będą częścią nowej inwestycji.


Na sprzedanej działce o powierzchni 1 ha mają powstać budynki o łącznej powierzchni najmu około 30 tys. m2. Rozpoczynamy działalność w mieście, które konsekwentnie buduje swoje współczesne oblicze, pamiętając o wyjątkowej historii. Nowe Centrum Łodzi to przedsięwzięcie szczególne w skali całej Europy, dlatego cieszymy się, że będziemy jego częścią. Zakładając sprawny przebieg procesu administracyjnego, będziemy gotowi rozpocząć budowę na początku 2019 r. Potrwa ona około 1,5 roku – mówi, cytowany w komunikacie, Stanislav Frnka, prezes HB Reavis w Polsce.

Jesienią tego roku firma zamierza złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Z kolei autor projektu architektonicznego zostanie wyłoniony w drodze konkursu. Cena działki objęta została tajemnicą handlową.

Przeczytaj także: Największy remont w historii Łodzi [wizualizacje]