Zarząd Morskiego Portu Gdynia (ZMPG) podpisał z Uniwersytetem Gdańskim umowę na wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej na terenach przeznaczonych pod budowę Portu Zewnętrznego – poinformowała Polska Agencja Prasowa (PAP).
Od stycznia do czerwca br. w Porcie Gdynia przeładowano 11,5 mln ton. To o 11,3% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. Fot. Paweł Brutel/Port Gdynia
Badania odpowiedzą na pytanie, czy budowa Portu Zewnętrznego będzie miała znaczący negatywny wpływ na obszary sieci Natura 2000. W ramach badań zleconych przez Port Gdynia zinwentaryzowane zostaną ptaki przebywające na obszarze Natura 2000 Zatoka Pucka, ponadto ryby oraz organizmy bentosowe na dnie akwenu przeznaczonego pod budowę Portu Zewnętrznego.
Port Zewnętrzny to obecnie najważniejszy element rozwoju portu i inwestycja o wielkim znaczeniu dla całej polskiej gospodarki morskiej – PAP cytuje Adama Mellera, prezesa ZMPG.
Według prezesa Port Zewnętrzny w znaczący sposób wzmocni potencjał przeładunkowy i będzie mocnym atutem w konkurowaniu Portu Gdynia z portami basenu Morza Północnego i Adriatyckiego.
Przypomnijmy, że w Porcie Gdynia obecnie powstaje nowa obrotnica, ponadto pogłębiane są baseny portowe i tor podejściowy.
W 2017 r. Port Gdynia przeładował 21,2 mln ton ładunków, co stanowi rekord w historii portu.
Przeczytaj także: Prawie 1 mld zł na rozbudowę portu w Gdyni
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.