Wzrost roli budownictwa w rodzimej gospodarce wiąże się nie tylko z większą dostępnością artykułów budowlanych (o co zresztą trudno w ostatnich miesiącach), ale też ze zmianą podejścia do konstrukcji i wykorzystania żurawi budowlanych w procesie realizacji inwestycji budowlanych.
Źródło: Fotolia
Dawniej żuraw budowlany kojarzył się wyłącznie z majestatyczną konstrukcją, unoszącą się nad placem budowy i charakteryzującą się stosunkowo małą wydajnością. Dziś te czasy, podobnie zresztą jak i podejście inwestorów, uległy znacznemu przeobrażeniu.
Niezastąpione podwozie samochodowe
Dźwigi budowlane nie mają już wyłącznie konstrukcji żurawia. Wręcz przeciwnie - coraz częściej montuje się je na podwoziu samochodowym. I nie mamy tu na myśli wyłącznie konstrukcji typu HDS o nośności rzędu kilku ton. Najbardziej zaawansowane konstrukcje mogą podnieść aż 500 ton ładunku, co z powodzeniem wystarczy w budownictwie wysokich budynków.
Konstrukcje szybkomontujące
Żurawie budowlane coraz częściej są dostosowywane do specyfiki wielkopowierzchniowych prac budowlanych. Realizacja tych inwestycji coraz częściej opiera się na wykorzystaniu żurawi szybkomontujących, które pod swoim zasięgiem mają kilka placów budowy. Dzięki temu, wykorzystanie ich w procesie budowy jest znacznie efektywniejsze, tańsze i... szybsze. Przedkłada się to na wcześniejsze zrealizowanie danej inwestycji i większe zadowolenie Klienta.
Po więcej informacji na temat żurawi budowlanych zapraszamy na stronę sprzedawcy i wypożyczalni Lambor.com.pl.
Nie tylko budowa, ale i przeładunek
Dźwigi i żurawie nie muszą być wykorzystywane wyłącznie w trakcie budowy. Z powodzeniem można je stosować również do pomocniczych prac budowlanych, bezpośrednio związanych z określoną inwestycją. Do takich celów doskonale nadają się żurawie przeładunkowe, które:
- posiadają stosunkowo lekkie podwozie, umożliwiające wykonywanie złożonych manewrów na trudno dostępnym placu budowy,
- charakteryzują się złożoną konstrukcją, dzięki której można podnosić zarówno duże, jak i małe elementy (np. gruz budowlany),
- zapewniają szybki transport pozostałości po materiałach budowlanych do ciężarówek i innych samochodów transportowych.
Aspekt ekonomiczny
Na rosnące zainteresowanie branżą budowlaną, wpływ ma również cena wynajmu dźwigów, żurawi, bądź innych urządzeń budowlanych. Duża dostępność urządzeń i tym samym zwiększona podaż usługi sprawiła, że wynajęcie maszyny budowlanej jest tańsze, co przedkłada się na szybkość realizacji inwestycji. Urządzenia budowlane są coraz bardziej mobilne. Zasada ta dotyczy nie tylko maszyn o własnym napędzie, ale również i tych urządzeń, co do których wykorzystuje się specjalnej naczepy transportowe i inne środki przewozu maszyn.
Kilka słów podsumowania
Rozwój i rozrost parku maszynowego wykorzystywanego w budownictwie (również wysokich nieruchomości) ma ogromny wpływ na wzrost liczby inwestycji o charakterze budowlanym. Jedną z takich firm jest Lambor, oferujący dostęp do zróżnicowanych maszyn i urządzeń budowlanych. Oprócz samego wynajmu, firma oferuje również dostęp do szeregu usług dodatkowych, dzięki którym zrealizowanie inwestycji będzie jeszcze łatwiejsze i szybsze.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.