Coraz częściej mocno prosperujące marki mają tak duże oblężenie stron www czy sklepów internetowych, że problematyczne staje się zastosowanie wyłącznie klasycznych rozwiązań w postaci hostingu współdzielonego. Ciekawą i skuteczną alternatywą jest wtedy przede wszystkim VPS, o którym nieco więcej w dalszych fragmentach. Na przykładzie znanego usługodawcy Hekko.pl podpowiemy, dlaczego inwestycja w Virtual Private Server jest znacznie lepsza niż tradycyjne warianty hostingowe.

Cena nie gra roli

Jeżeli masz możliwość zyskania potężnej grupy odbiorców świadczonych przez siebie usług, prezentowanych w Twym wachlarzu ofertowym produktów, czy też rozszerzenia skali docierania do internautów, nie ma co się zastanawiać, czy inwestować w nowoczesne narzędzia typu Wirtualny serwer prywatny VPS. Nie zapominajmy o tym, że mimo iż jest to spory wydatek finansowy i konieczność wywiązywania się ze zobowiązań pieniężnych przez cały czas trwania umowy o współpracy podpisywanej z reguły na kilkanaście miesięcy, koszty zwrócą się i to bardzo szybko. Różnicę w użytkowaniu odrębnego serwera VPS a klasycznego korzystania z hostingu współdzielonego odczujemy niemal natychmiast, zaraz po rozpoczęciu przygody z autonomicznie działającą maszyną. Lepsze będą zarówno standardy użytkowania z perspektywy obsługującego sklep czy administrującego stronę internetową, jak i z punktu widzenia czytelnika, a więc kogoś, kto ma styczność z witryną „od zewnątrz”. Nie oszczędzaj na czymś, co może spieniężyć Twoje zyski.

Łap okazje

Nie musisz spłukiwać się do suchej nitki, chcąc użytkować serwer VPS, jeśli jeszcze nie masz zgromadzonego aż tak dużego budżetu, aby go nabyć ot tak. By przysłowiowo upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, korzystaj z promocji, jakich wśród renomowanych marek typu Hekko.pl nie brak. Pamiętaj jednak, aby nie decydować się zbyt pochopnie, a dokładnie analizować oferty prezentowane przez poszczególnych usługodawców, ostatecznie wybierając jedynie propozycje znanych firm, jak ta wyżej wspomniana. Wówczas będziesz spać spokojnie, że rzeczywiście skorzystałeś z opcji promocyjnej, a nie wydałeś pieniądze na marne, ufając pierwszej lepszej firmie, niekoniecznie uczciwej.

Wymieniona jako przykładowa marka Hekko.pl proponuje serwer VPS z ochroną antyDDoS za pół standardowej, stałej ceny, lecz akcja rabatowa jest limitowana czasowo, więc klienci muszą decydować się w miarę szybko. Niemniej jednak jest to złoty środek na pogodzenie z jednej strony redukcji wydatków i oszczędności, a z drugiej wysokiej jakości i komfortu działania online ze swym internetowym biznesem.