Partnerzy portalu

Nowoczesny magazyn – hala namiotowa

Opublikowano: 15-03-2019 Źródło: zewnętrzne

Hala namiotowa to krok milowy dla metod magazynowania w nowoczesnym biznesie. Wiele rozwiązań w logistyce i magazynowaniu zostało sprawdzonych z większym lub mniejszym powodzeniem. Okazało się, że hitem ostatnich lat stały się hale namiotowe. Różnego typu rozwiązania obiektów tymczasowych ewoluowały: od namiotów stricte eventowych stawianych na kilka dni na potrzeby konkretnego wydarzenia kulturalnego, po wykorzystanie tego typu rozwiązania do potrzeb magazynowych i innych, takich jak namioty imprezowe lub sportowe (ujeżdżalnie, lodowiska, kryte korty tenisowe, a nawet hale przemysłowe).


Fot. HALECO SYSTEM Fot. HALECO SYSTEM

Początkowo jednak, aby namioty mogły zyskać nazwę hal namiotowych, należało wiele zrobić. Hale eventowe posiadały bardzo niską wytrzymałość na obciążenie śniegiem czy wiatrem lub nie miały jej wcale. W związku z tym kilka firm podjęło próbę zaprojektowania i wytworzenia pełnowartościowej hali namiotowej. Nie wszystkim się to udało. Na rynku polskim powstało (lub napłynęło, głównie zza zachodniej granicy) klika przedsiębiorstw, które potrafiły spełnić wyśrubowane normy w zakresie odporności na wiatr oraz śnieg. Jedną z nich była rodzima firma Haleco System, która obecnie jest najbardziej zaawansowana w swoich rozwiązaniach i oferuje hale magazynowe w bardzo szerokiej ofercie.

Innowacyjne systemy Haleco pozwoliły, już wiele lat temu, wyprzedzić nawet „zachodnią” konkurencję poprzez zastosowanie najnowszych technologii w celu wyprodukowania nowoczesnych obiektów magazynowych i przemysłowych.

Zastosowane rozwiązania bazowały na mocnych aluminiowych konstrukcji spełniających nawet skandynawskie wymagania bezpieczeństwa użytkowania.

Polskie firmy głównie skupiły się na produkowaniu dużej ilości tanich i słabych jakościowo obiektów, a liczne uszkodzenia czy nawet zawalenia się hal namiotowych skutkowały tym, że potencjalni klienci obawiali się skorzystać z takich obiektów.

Coraz częściej świadomi inwestorzy zaczęli dostrzegać potencjał, jaki posiadają profesjonalne hale magazynowe, takie jak Haleco System.

Fot. HALECO SYSTEM Fot. HALECO SYSTEM

Dzięki temu, już od początku XXI w. zaczęły powstawać konstrukcje całoroczne spełniające wszelkie normy wytrzymałości śniegowej i wiatrowej, które dodatkowo charakteryzują się bogatym spektrum zastosowań. Mamy zatem hale do magazynowania materiałów mało wymagających, takich jak artykuły budowlane, a także garaże na maszyny, magazyny opakowań wtórnych, stali, jak i obiekty, w których przechować można bardziej wymagające produkty, np. materiały w opakowaniach kartonowych oraz magazyny chemii, artykułów gospodarczych czy warsztatów, po te bardzo wymagające jak sklepy ogrodnicze, lakiernie, magazyn papieru, a nawet hurtownie spożywcze.

Obecnie nie ma ograniczeń w zastosowaniu hal namiotowych do bardzo różnych celów.

Poza nieograniczonymi możliwościami zastosowania, hale namiotowe, oprócz ewidentnie niższych kosztów wykonania w porównaniu do klasycznych obiektów, charakteryzują się następującymi zaletami:

  • możliwością leasingu hali w połączeniu z jej amortyzacją w okresie leasingu od 4 do 6 lat (obiekty konwencjonalne do 40 lat);
  • możliwość amortyzacji jednorazowej dla mikro- i małych przedsiębiorstw;
  • brak standardowego podatku od nieruchomości;
  • pełna elastyczność – halę namiotową można wielokrotnie demontować, montować i przestawiać;
  • halę namiotową dobrej jakości można odsprzedać przy bardzo małym spadku wartości sięgającym od 3 do 5% w skali roku.

Hala magazynowa to nowoczesne rozwiązanie dla nowoczesnych, otwartych przedsiębiorców. Hale Haleco system stanowią zatem rewelacyjną opcję dla wyjątkowych i wymagających klientów. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie haleco.pl?

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia

Powiązane
1 Komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

  • Avatar
    rejzor85 Opublikowano: 27-05-2019 12:08:33
    My nasz magazyn wyposażyliśmy we wszystko co niezbędne dzięki sklepowi Skladuj24, który każdemu mogę śmiało polecić