• Budimex to największa grupa budowlana w Polsce
  • Firma siedzibę ma w naszym kraju
  • Jest największym płatnikiem podatku PIT i CIT wśród firm budowlanych

Dariusz Blocher to absolwent Wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej oraz IESE Business School w Barcelonie. Z Budimeksem związany jest od 2002 r., w 2007 r. został prezesem Budimeksu Dromeksu, a w 2009 r. – Grupy Budimex. Pod jego kierownictwem przychód Grupy wzrósł z 3 mld zł do 7,3 mld zł, a zatrudnienie osiągnęło 7800 pracowników. Prezes Grupy Budimex odpowiada także za niemiecki oddział firmy oraz kontrakt na Litwie.


Dariusz Blocher prowadzi największą grupę budowlaną w Polsce, która specjalizuje się w budownictwie: drogowym, kolejowym, energetycznym, przemysłowym i kubaturowym. Spółka 99% kontraktów realizuje w Polsce, buduje m.in. co czwarty kilometr drogi ekspresowej i autostradowej w naszym kraju, ponadto jest np. w pierwszej trójce generalnych wykonawców budownictwa kolejowego. Jej zysk netto w 2018 r. wyniósł 305 mln zł.


Budimex jest częścią Grupy Ferrovial, będącej w pierwszej dziesiątce największych firm budowlanych w Europie i w pierwszej dwudziestce firm konstrukcyjnych na świecie. To m.in. właściciel Londyn Heathrow, największego lotniska w Europie. Grupa działa także poza Europą, w USA, Kanadzie i w Australii. Ferrovial zatrudnia 92 tys. osób, jej przychody w 2018 r. wyniosły 5,7 mld EUR.

Przeczytaj także: Budimex wybuduje kocioł szczytowy w Elektrociepłowni Żerań