• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Zaczyna się remont dworca kolejowego w Malczycach

Opublikowano: 08-08-2019 Źródło: UW we Wrocławiu
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

10 mln zł będzie kosztować przebudowa dworca kolejowego w Malczycach (woj. dolnośląskie). Podpisano już umowę z wykonawcą prac budowlanych.


Tak obecnie wygląda dworzec w Malczycach. Fot. UW we Wrocławiu Tak obecnie wygląda dworzec w Malczycach. Fot. UW we Wrocławiu

Budynek dworca w Malczycach będzie mieć nową elewację, zaplanowano też m.in. wzmocnienie konstrukcji dachu oraz wymianę jego pokrycia, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. W obiekcie zamontowany zostanie monitoring. W budynku pojawią się: poczekalnia, biuro obsługi klienta czy toalety. Wymieniona zostanie nawierzchnia na placu przed dworcem, pojawią się nowe miejsca parkingowe czy stojaki na rowery.

Przebudowa dworca w Malczycach prowadzona będzie w ramach unijnego projektu, który zakłada remont siedmiu takich obiektów. Wykonawcą prac budowlanych została firma Berger Bau Polska sp. z o.o. Wszystko ma być gotowe do końca 2020 r.

Dworzec w Malczycach po remoncie. Źródło: UM we Wrocławiu

Dworzec w Malczycach po remoncie. Źródło: UM we Wrocławiu

Strategia modernizacji kolei to przede wszystkim inwestycje zapewniające bezpieczeństwo i komfort dla podróżnych. To najważniejszy cel. W ostatnich dwóch latach oddawaliśmy mieszkańcom Dolnego Śląska do użytku piękne budynki dworców m.in. w Jaworze, Smardzowie, Siechnicach czy Zgorzelcu. W przyszłym roku mam nadzieję, że wezmę udział w podobnej uroczystości, właśnie tutaj w Malczycach – mówi wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Przeczytaj takze: Otwarto odnowiony dworzec kolejowy w Zgorzelcu

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe