Aluminiowe, stalowe, czy drewniane?

Jednym z kryteriów wyboru będzie z pewnością materiał, z którego wykonano produkt. Drabiny dwustronne aluminiowe należą do najchętniej wybieranych modeli na rynku — są one lekkie, trwałe i poręczne. W przeciwieństwie do produktów wykonanych ze stali czy drewna, aluminium cechuje również odporność na wilgoć i korozję. Na popularność tego typu modeli wpływ ma także cena, która jest stosunkowo niska, zwłaszcza w porównaniu do drabin wykonanych z włókien szklanych. Produkty aluminiowe przypadną do gustu zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Na rynku dostępne są drabiny dwustronne odpowiednie dla osób pracujących w branży budowlanej, ale również elektryków oraz strażaków. Tego rodzaju modele, spełniające wymagania norm BHP, można znaleźć m.in. w ofercie marki Krause. Producent ten oferuje trzy linie produktowe, dedykowane użytkownikom o różnych potrzebach.

Drabiny dwustronne — kiedy sprawdzą się najlepiej?

Drabiny dwustronne, dzięki zastosowaniu szerokich stopni, pozwolą na komfortową pracę nawet przez długi czas. Dlatego świetnie sprawdzą się w gospodarstwach domowych, np. przy pracach porządkowych czy podczas drobnego remontu. Modele tego typu często są używane także w biurach, archiwach, małych warsztatach i sklepach, na przykład podczas wykładania czy ściągania towaru z półek. Profesjonalistom drabiny dwustronne przydadzą się podczas prac instalacyjnych, montażowych i remontowych. Konstrukcje tego typu są bardzo uniwersalne, a przede wszystkim dużo bardziej stabilne niż modele jednostronne. Dzięki temu komfort użytkowania jest większy. W przypadku prac profesjonalnych, drabiny dwustronne zapewniają także miejsce na rozłożenie potrzebnych narzędzi, można na nich również pracować w duecie, co znacznie przyspiesza postęp działań.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź, czy producent drabin dwustronnych posiada odpowiednie atesty. Norma, która określa wymagania dla tego typu produktów to PN-EN 131. Zawarte w niej wymagania dotyczą m.in. maksymalnego obciążenia, maksymalnego obciążenia roboczego oraz klasy produktu. Wiedząc już, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu, pamiętaj: to Twoje potrzeby najlepiej zdeterminują wybór odpowiedniego modelu drabiny dwustronnej!