Betonowe lasy – tak zwykło mawiać się o szarych osiedlach podobnych do siebie budynków. To jednak tylko jedna, i to nieco przestarzała, strona wykorzystaniu betonu. Po drugiej stronie jest cały zakres niezwykłych możliwości, wykończeń, realizacji własnych, nawet najbardziej szalonych pomysłów, i niekończących się inspiracji. To właśnie dlatego beton architektoniczny od wielu lat cieszy się niesłabnącym szacunkiem wykonawców i zainteresowaniem miłośników niestandardowych rozwiązań w dekorowaniu i wykańczaniu przestrzeni.

Nie każdy wie, że beton ma za sobą długą historię, od pierwszych zapraw z wykorzystaniem wulkanicznego popiołu używanych w ok. V w.p.n.e. przez Rzymian, poprzez opatentowanie betonu w XVIII wieku, aż po specjalistyczne i profesjonalne produkty będące mieszanką betonu architektonicznego. Specyficzne właściwości, z których zapewne jedną z najistotniejszych zalet jest jego trwałość i wytrzymałość, spełniły oczekiwania wielu użytkowników, którzy z powodzeniem realizują swoje pomysły na wystrój lub wykończenie domu czy biura. Jednym z wiodących producentów betonu architektonicznego, których produkty mają niezwykle szerokie zastosowanie jest firma FestFloor, która proponuje swoim klientom dwie mieszanki cementu, odpowiednich kruszyw oraz specjalnych dodatków: archiFEST Classic – czyli beton, którego charakterystyczną cechą są widoczne pory oraz tzw. raki oraz archiFEST Smooth, który pozwala na osiągnięcie gładkiej powierzchni.
Fot. Instagram
Beton, jako tło do każdego szaleństwa, które tylko przyjdzie Ci do głowy!
Wspomniany archiFEST Smooth będzie doskonałą propozycją dla tych, którzy lubią nieskazitelne i estetyczne powierzchnie. Produkt ten można wykorzystać zarówno do produkcji betonu architektonicznego, jak również do wykonania doniczek, stołów, świeczników, schodów, ław, blatów, płyt podłogowych i elewacyjnych, a nawet umywalek. Aby zmaksymalizować efekt gładkości wystarczy zagęścić mieszankę już po rozprowadzeniu używając do tego wibratora. W momencie, kiedy beton się już zwiąże mamy czas od 12 do 24 godzin na jego formowanie, a efekt tej pracy zależny będzie od kilku czynników, m.in.; tego, jaka ilość wody zostanie do niego dodana, rodzaju i cech formy, wilgotności oraz temperatury otoczenia oraz tego, jak długo beton będzie w formie. W związku z tym, że archiFEST Smooth oferuje dwie możliwości wyboru koloru: naturalny szary (którego bazą jest cement portlandzki) oraz biały kremowy (jego bazą jest naturalnie biały cement) wykończenie pomieszczenia z użyciem betonu architektonicznego nie ma żadnych granic. Zaczynając od odważnych połączeń szarości i wyzywającej czerwieni, poprzez zestawienie odcienia biało kremowego z neonowymi dodatkami, czy też dodawanie ciepła pomieszczeniu poprzez operowanie różnego rodzaju barwami oświetlenia. Jeżeli marzy Ci się inny kolor, nie ma problemu, wystarczy, że wybierzesz wariant biały kremowy i dodasz do niego wybrany pigment. Beton architektoniczny doskonale współgra również z innymi materiałami jak szkło, drewno czy żywica, zarówno w naturalnych odcieniach, jak i krzykliwych i odważnych aranżacjach. Beton staje się pewnego rodzaju tłem dla wielu niebanalnych zestawień zarówno pod względem formy, jak i koloru czy faktury. Nie będzie jednak tylko niewidocznym wsparciem, a bazą, na której można budować niezwykłe wnętrze.
Nie bój się wyzwań, to wnętrze jest w Twoich rękach!
Wersja archiFEST Classic doskonale nadaje się do samodzielnych, odważnych eksperymentów designerskich! Wykonane z niego ozdoby do domu mają surowy, minimalistyczny, ale i przyciągający uwagę charakter. Ogromne donice, pozornie toporne świeczniki czy ramy do obrazu – odpowiednia forma i wszystko to, co jest w Twojej głowie, może stać się rzeczywistym przedmiotem. Dodatkową zaletą jest również łatwość, z jaką możesz wykorzystać gotowe mieszkanki proponowane przez FestFloor, specyfika ich architektonicznego betonu sprawia, że możesz eksperymentować do momentu, kiedy Twoje designerskie marzenia zostaną w pełni spełnione.

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.