Podstawowy zestaw majsterkowicza

Od czego zacząć kompletowanie narzędzi ręcznych do domowego majsterkowania? Od najbardziej uniwersalnych elementów, których nie może zabraknąć w żadnym mieszkaniu. Mowa o takich narzędziach jak: młotek z drewnianym trzonkiem, kombinerki, śrubokręty (płaskie, gwiazdkowe, zegarmistrzowskie), milimetr, próbnik, klucz imbusowy, klucz nastawny (tzw. klucz francuski), ręczna piłka oraz zestaw śrubek, wkrętów czy drutów o różnej grubości i właściwościach. Warto także zainwestować w narzędzia ścierne – papier, osełkę czy pilnik. Zestaw początkującego, jak i wprawionego majsterkowicza nie może obejść się również bez poziomicy, taśmy izolacyjnej i solidnych nożyczek. Bardzo przydatna okazuje się również drabina teleskopowa, a także przyrządy malarskie.

Elektronarzędzia dla każdego majsterkowicza

W przyborniku każdej „złotej rączki” powinny znaleźć się nie tylko tradycyjne narzędzia ręczne, za pomocą których można szybko i sprawnie zażegnać awarie i dokonać w domu drobnych napraw. Bardzo istotną rolę w wyposażeniu majsterkowicza pełnią elektronarzędzia, dzięki którym można nie tylko uporać się z usterkami, bo okazują się dużą pomocą przy okazji gruntownych remontów czy prac wykończeniowych.

Wiertarko-wkrętarka

Jedno z najbardziej uniwersalnych elektronarzędzi, które powinno mieć swoje stałe miejsce w domowym warsztacie, garażu czy pomieszczeniu gospodarczym. Opcja wiercenia pozwala szybko i sprawnie zrobić otwory w ścianach, natomiast funkcja wkręcania – bardzo usprawnia proces mocowania wkrętów czy dokręcania śrub.

Szlifierka

Polerowanie i szlifowanie różnego rodzaju powierzchni za pomocą narzędzi ręcznych wymaga wiele wysiłku i nakładu czasu, dlatego uniwersalnym rozwiązaniem dla każdej „złotej rączki” okazują się szlifierki. Na rynku można znaleźć wiele modeli o różnych parametrach, jednak to te akumulatorowe cieszą się największym uznaniem zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów.

Opalarka

Opalarki to elektronarzędzie o bardzo wszechstronnym zastosowaniu, ponieważ z ich pomocą można wykonać szereg prac przydomowych, w tym: usunąć farbę czy lakier z różnych powierzchni, formować i przycinać tworzywa sztuczne, a nawet pozbywać się chwastów z ogródka.