• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Stoły przesuwne – wybrane rodzaje

Opublikowano: 02-09-2021 Źródło: źródło zewnętrzne
SPONSOROWANE

Stoły przesuwne to płaskie pneumatyczne elementy napędowe o stosunkowo małych gabarytach. Są przeznaczone do realizowania precyzyjnych przemieszczeń w ruchu liniowym z możliwością przenoszenia dużych obciążeń. Dzięki wyróżniającej je kompaktowej budowie ich montaż możliwy jest także w tych miejscach, gdzie użytkownik dysponuje bardzo ograniczoną przestrzenią. To rozwiązania, które łączą w jednym elemencie 3 części: zespół napędowy (siłownik pneumatyczny), specjalne elementy zapewniające precyzyjny ruch, oraz prowadnice liniowe. W naszym artykule przedstawiamy ich najczęściej wykorzystywane rodzaje.


Fot. Inter Trade Fot. Inter Trade

Stoły przesuwne – wybrane rodzaje

Wybierając stoły przesuwne, powinieneś zaufać sprawdzonemu dystrybutorowi. Wybierając firmę Inter Trade, zyskasz pewność, że oferowane przez nich rozwiązania będą dopasowane do Twoich potrzeb. Poznaj wybrane urządzenia dostępne w ich ofercie i sprawdź, czy znajdzie się w niej coś dla ciebie. Jakie stoły przesuwne są często dobierane do konkretnych aplikacji przez pracowników służb utrzymania ruchu?

Jednymi z najczęściej wybieranych są stoły przesuwne MXJ. To rozwiązania z prowadnicą liniową o wysokiej precyzji. Użytkownicy decydują się na ich zakup ze względu na ich kompaktową budowę i stosunkowo niewielką wagę. W tym modelu wielkość tłoka waha się od 4 do 16 mm, a możliwy skok stołu przesuwnego wynosi do 50 mm.

Kolejnym często wybieranym rozwiązaniem są stoły przesuwne MXS przeznaczone do aplikacji wymagających precyzyjnego ruchu w zakresie od 10 do 150 mm. Znajdziesz w nich prowadnice z rolkami krzyżowymi, które połączone są z dwoma małymi siłownikami pneumatycznymi. Cała seria MXS to aż 6 wielkości, które dodatkowo dają możliwość nastawy długości skoku.

Powszechnym rozwiązaniem wśród użytkowników korzystających z oferty firmy Inter Trade jest także seria MXQ. To stoły przesuwne, które oferują aż cztery opcje wykonania korpusu. Ten natomiast został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu udało się zmniejszyć jego masę o 44% i wysokość o 23%. Średnice tłoka wahają się od 6 do 25 mm, a możliwy skok do 150 mm sprawia, że stoły przesuwne mają naprawdę szeroki zakres zastosowań.

Użytkownicy nierzadko wybierają również serię MXQR. To stoły przesuwne odwracalne, które posiadają prowadnice z kulkami w obiegu - pozwala to osiągnąć wysoką sztywność i doskonałą precyzję. Użytkownicy mogą wybrać średnice tłoka od6 do 25 mm, rozwiązania dają możliwość regulacji skoku.

Wśród wybieranych przez użytkowników rozwiązań pojawia się również seria MXH-Z. To kompaktowe stoły przesuwne łączące w sobie prowadnicę liniową i siłownik pneumatyczny. Dzięki nim możliwe jest przenoszenie większych obciążeń o dłuższych skokach.

Jakie jeszcze stoły przesuwne można znaleźć w ofercie Inter Trade? Na uwagę zasługuje seria MXP, która sprawdza się do aplikacji wymagających dużej dokładności przy niewielkich przesunięciach. Są wyposażone w prowadnice z bardzo wąskimi tolerancjami, które mogą działać w połączeniu z precyzyjnymi łożyskami. W tym przypadku średnica tłoka wynosi od 6 do 16 mm, a skok waha się od 5 do 30 mm.

Niektórzy użytkownicy decydują się również na serię MXW, czyli stoły przesuwne, w których skok wynosi nawet 300 mm. Interesującym rozwiązaniem jest również seria MXF, czyli płaskie stoły przesuwne, które posiadają sztywną prowadnicę zamontowaną równolegle. Ich wyróżnikiem jest wysokość - są o połowę niższe od serii MXS.

Fot. Inter Trade Fot. Inter Trade

Gdzie wykorzystujemy stoły przesuwne?

Ze względu na swoje działanie, stoły przesuwne najczęściej wykorzystywane są w budowie manipulatorów przemysłowych. Znajdują zastosowanie także w robotyce, w zaawansowanych systemach handlingowych, układach precyzyjnego pozycjonowania czy systemach montażowych w wielu branżach. Służą do poprawy automatyzacji linii technologicznych i procesów produkcyjnych. Dzięki szerokiej gamie produktowej, możliwe jest optymalne dostosowanie odpowiedniego wykonania do aplikacji, której wymaga użytkownik.

    Konferencje Inżynieria

    WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

    Sprawdź najbliższe wydarzenia