Wykonawca De Zalmhaven osiągnął w ostatnich dniach cel – najwyższy punkt 215 m. Tym samym budowany w holenderskim Rotterdamie obiekt stał się najwyższym budynkiem mieszkalnym w krajach Beneluksu. Jednocześnie jest najwyższym na świecie wykonanym w większości z prefabrykatów – elementów wytworzonych poza placem budowy.
Fot. Fot. Facebook.com/dezalmhaven
De Zalmhaven to tak naprawdę kompleks trzech budynków, na które składa się 215-metrowa wieża (203 m budowli plus 12 m masztu) i dwa mniejsze, 70-metrowe obiekty. Znalazły się w nich 452 mieszkania i penthouse’y (295 lokali mieszkalnych jest w najwyższym budynku), podziemne parkingi, lokale biurowe, handlowe oraz gastronomiczne. Zaprojektowano dwa ogrody – jeden wewnętrzny, w holu wieży, drugi na jej dachu. Tam też znalazł się ogólnodostępny punkt widokowy.
Fot. Facebook.com/dezalmhaven
Budowa rozpoczęła się w 2018 r., a jej finał planowany jest na przyszły rok. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz lokali mieszkalnych. Pierwsi mieszkańcy mają wprowadzić się tam w styczniu 2022 r.
Zaprojektowany przez Dam & Partners oraz KAAN Architecten budynek znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Scheepvaartkwartier (Nieuwe Werk), nieopodal mostu Erazma (hol. Erasmusbrug) nad rzeką Nowa Moza, w zachodniej części Rotterdamu. Wykonawcą drapacza chmur jest konsorcjum LSI, AM i Amvest.
Do tej pory najwyższym budynkiem w krajach Beneluksu był, znajdujący się również w Rotterdamie, wieżowiec New Orleans. Jego wysokość to 158,3 m. Zaprojektował go portugalski architekt Álvaro Siza. Obiekt ma 44 kondygnacji i składa się z części mieszkalnej, wraz z basenem, saunami oraz siłownią, a także komercyjnej, w której mieści się m.in. kino.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ WIEŻOWCA DE ZALMHAVEN
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.