Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej zagospodarowania terenu nad tunelem pod Ursynowem w Warszawie.
Fot. GDDKiA
Zadanie polega na przygotowaniu projektów budowlanego i wykonawczego. Nad tunelem powstać ma park linearny o długości blisko 2 km. Przewidziano też nasadzenie 700 drzew, 28 tys. krzewów. Poza tym pojawią się wielogatunkowe łąki kwietne i rabaty bylinowe. Na odcinku od ul. Braci Wagów do Al. Komisji Edukacji Narodowej przewidziano miejski plac z fontanną. Od ul. Pileckiego do ul. Nowoursynowskiej będzie przebiegać promenada. Cały teren zostanie oświetlony i objęty monitoringiem.
Źródło: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
Wykonawcą dokumentacji została firma Palmett, wartość umowy wynosi 1,2 mln zł. Projekty mają być gotowe w ciągu 12 miesięcy. Potem, na początku II kwartału 2023 r., Zarząd Zieleni m.st. Warszawy planuje ogłosić przetarg na roboty budowlane. Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, przestrzeń nad tunelem zostanie zagospodarowana w 2024 r. Na realizację całej inwestycji miasto przygotowało 12,3 mln zł.
Źródło: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
Tunel pod Ursynowem
Podziemny obiekt to element Południowej Obwodnicy Warszawy (POW). Jest najdłuższym tunelem w Polsce. Został oddany do użytku pod koniec 2020 r. Posiada dwie nitki o długościach ponad 2,3 km. W obu nawach jezdnie mają po 14,5 m szerokości, po trzy pasy ruchu i pas awaryjny. Przy jezdniach są drogi ewakuacyjne o szerokości 1 m. Do budowy tunelu wykorzystano metodę podstropową. Obiekt przebiega m.in. pod I linią metra. Zaczyna się między ul. Indiry Gandhi a ul. Pileckiego, a kończy za ul. Nowoursynowską.
Przeczytaj także: Tunel pod Ursynowem w Warszawie oddany do użytku [zdjęcia, film]
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.