Rynny o najlepszych właściwościach użytkowych

Rynny mają za zadanie odprowadzać wodę deszczową z dachów spadzistych w obiektach mieszkalnych, publicznych oraz przemysłowych. Nie każda rynna jest jednak taka sama. Różnią się m.in. materiałem, z jakiego powstały, technologią wykonania i sposobem montażu. Aby systemy rynnowe właściwie spełniały swoją funkcję zarówno elementy, jak i metody produkcji oraz instalacji powinny spełniać określone normy.

Rynny dachowe Zenit z arkuszy metalowych z okrągłym usztywnionym obrzeżem przedniej strony i rury spustowe łączone na zakład oraz uchwyty do rynien dachowych spełniają normy jakości PN-EN 612:2006 i PN-EN 10143:2008. To oznacza, że ich właściwości użytkowe osiągają deklarowane właściwości.

Wyjątkowa obustronna powłoka

Rynny są wykonane z blachy stalowej powlekanej ogniowo i blachy powlekanej z dodatkową powłoką organiczną. Obustronna powłoka poliuretanowa jest objęta 40-letnią gwarancją. Do produkcji rynien wykorzystywana jest blacha o grubości 0,55 mm gatunku DX52 + Z275 lub wyższej. Ten rodzaj blachy powstaje poprzez naniesienie ogniowo warstwy cynku, a jak można odczytać z gatunku materiału, waga ochronnej powłoki cynkowej wynosi 275 g na m2.

Powłoka wraz z upływem czasu przekształca się w patynę cynkową, chroniąc rynnę przed korozją. Cynk zapewnia ochronę katodową. To oznacza, że ma zdolność przenoszenia jonów do zużytych miejsc w blasze. W ten sposób cynk jako mniej szlachetny materiał chroni rynnę przed uszkodzeniami. Taka wielowarstwowa budowa zapewnia im wytrzymałość niespotykaną w innych tego typu produktach.

Nie wymagają dodatkowego uszczelnienia

Rynny Zenit są trwałe i odporne na korozję. Co jeszcze? Są proste w montażu. Mimo że podstawowy system orynnowania składa się z 19 elementów, dzięki doskonałemu dopasowaniu ich instalacja nie sprawia problemów. Nasz rozmówca, dekarz oferujący usługi w hurtowni Ambit na Pomorzu, dodaje, że montaż rynien Zenit nie wymaga dodatkowego uszczelniania, co bardzo skraca prace montażowe. Co więcej, rynny są dostępne w 7 kolorach i 3 powłokach metalicznych do wyboru, co jest jeszcze jednym powodem, dla którego warto się nimi zainteresować.

Podsumujmy zalety rynien Zenit — innowacyjnego systemu rynnowego:

  • trwałość — 40 lat gwarancji,
  • wytrzymałość — ocynkowana blacha obustronnie pokryta powłoką poliuretanową,
  • łatwość montażu — idealne spasowanie elementów,
  • uniwersalność — odpowiednie do budynków mieszkalnych, publicznych i rolnictwa,
  • estetyczny wygląd — dostępność w wielu kolorach i ochrona przed korozją.