Partnerzy portalu

Najlepiej strzeżone skarbce w Polsce

Opublikowano: 09-06-2022 Źródło: źródło zewnętrzne
SPONSOROWANE

Skarbiec, to jak sama nazwa wskazuje, specjalne pomieszczenie do przechowywania skarbów. Kojarzy się on z ukrytą wśród skał grotą do której wstępu strzeże tajne hasło. Te romantyczne wyobrażenia niewiele mają jednak wspólnego ze współczesną rzeczywistością. Dowiedz się więcej na temat najlepiej strzeżonych skarbców w Polsce.


Fot. SejfEXPERT Fot. SejfEXPERT

Skarbce budowano już w zamkach. Tak jak dziś charakteryzowały się one grubymi murami, małymi drzwiami i strażą pilnującą dostępu. Swoje skarbce mieli możnowładcy, biskupi i inne osobistości przechowywali w nich pieniądze, kamienie szlachetne i dzieła sztuki. Wraz z rozwojem przemysłu bankowego skarbce stały się bardziej popularne – każdy bank ma swój skarbiec. Dzisiaj można także zaopatrzyć się w swój prywatny domowy skarbiec np. kupując sejf firmy SejfEkspert. Dzięki temu można bezpiecznie przechowywać kosztowności w domu.

Banki – posiadacze największych skarbców w Polsce

Banki centralne posiadają największe skarbce. W Polsce posiadaczem takiego skarbca jest zatem Narodowy Bank Polski. W tym skarbcu przechowywane jest złoto oraz rezerwy walutowe państwa na wypadek różnych kataklizmów. Są to środki przeznaczone na czarną godzinę.

Jako ciekawostkę można wspomnieć, że w Centrum Pieniądza, na ekspozycji można zobaczyć jak wygląda skarbiec podobny do tego jakim dysponuje NPB czy inne banki.

Fot. SejfEXPERT Fot. SejfEXPERT

Innym dużym skarbcem, który jak twierdzi jego prezes, jest Mennica Skarbowa. Znajduje się on w podziemiach przedwojennego Banku Rolnego w Warszawie. Skarbiec ten dostępny jest dla osób, które chcą tam przechowywać swoje kosztowności od pieniędzy, złota czy kamieni szlachetnych po dzieła sztuki i ważne dokumenty. Skrytki w tej skarbnicy są rożnej wielkości i można je wynajmować nawet tylko na 30 dni.

Innym z wielkich skarbców w Polsce jest Mannica Wrocławska. Skarbiec znajduje się w centrum Warszawy, ale podawanie dokładnego adresu jest zabronione.

Dyskrecja jest jedną z zasad funkcjonowania skarbców. W wielu z nich klienci nie muszą deklarować co będzie znajdowało się w skrytce.

Prywatna alternatywa dla wielkich skarbców

Wzrost inflacji, spadek zaufania do instytucji państwowych czy po prostu chęć posiadania gotówki zawsze pod ręką sprawia, że wiele osób decyduje się na przechowywanie oszczędności i kosztowności w domu. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie wartościowych przedmiotów przed kradzieżą będzie umieszczenie ich w domowym sejfie.

Także właściciele firm, sklepów i innych przedsiębiorstw powinni zaopatrzyć się w miejsce do przechowywania kosztowności. Na stronie internetowej sklepu SejfEkspert można zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju sejfy domowe i gabinetowe oraz szafy pancerne.

Warto wspomnieć, że sejf nie musi służyć do przetrzymywania wyłącznie drogocennych przedmiotów można zaopatrzyć się w sejf do przechowywania broni lub szafę pancerną na dokumenty.

Najnowocześniejsze rozwiązania

Warto podkreślić, że zarówno skarbce bankowe jak i te oferowane do prywatnych domów wyposażone są w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa i rozwiązania. Systemy bezpieczeństwa i zastosowanie technologii na najwyższym poziomie gwarantują, że złożone w skarbcach przedmioty są niedostępne dla osób niepożądanych.

Można także połączyć oba rozwiązania i stworzyć w domu własny skarbiec. W każdym domu można wydzielić przestrzeń, w której można przechowywać dowolną ilość gotówki czy kruszców. Na rynku dostępne są także gotowe pomieszczenia skarbcowe, których systemy zabezpieczeń nie ustępują tym bankowym.

Współczesna technologia oferuje wiele rozwiązań pozwalających zabezpieczyć swój prywatny majątek, oraz majątek państwowy.

    Konferencje Inżynieria

    WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

    Sprawdź najbliższe wydarzenia