Partnerzy portalu

Jaki elementy składają się na inteligentny dom?

Opublikowano: 21-02-2023 Źródło: źródło zewnętrzne
SPONSOROWANE

Inteligentny dom to innowacja, która na dobre może zmienić oblicze spędzania wolnego czasu we własnym kącie. Bez względu na to, czy jesteśmy dobrze zapoznani z ideą Smart Home, czy dopiero wdrażamy się w te rozwiązania, warto dowiedzieć się, które jego elementy uznawane są za ekspertów za najważniejsze.


Fot. Zamel Fot. Zamel

Inteligentne oświetlenie – must have każdego Smart Home

Od czego w ogóle zacząć budowę infrastruktury Smart Home we własnym mieszkaniu czy domu? To pytanie, które zadaje sobie praktycznie każdy zainteresowany wdrożeniem takiej nowości. A odpowiedź może być tylko jedna – inteligentne oświetlenie.

Sterowanie przez Wi-Fi daje nam obecnie potencjał do tego, by zarządzać całym oświetleniem swojego domu z poziomu smartfona i dedykowanej aplikacji mobilnej. To właśnie inteligentne oświetlenie pozwoli nam zoptymalizować nie tylko rachunki za prąd, ale przede wszystkim dostosować barwę i natężenie światła do naszych bieżących potrzeb. Jesteśmy skupieni na pracy i potrzebujemy odpowiedniego bodźca? A zatem mocne, jasne światło będzie świetnym rozwiązaniem. Chcemy zrelaksować się po pracy? Za pomocą systemu Extra Life błyskawicznie zaaranżujemy odpowiednią atmosferę.

Poza wygodą i komfortem, inteligentne oświetlenie przede wszystkim ma na celu wprowadzenie usprawnień w zakresie ograniczania zbędnych wydatków. Świetnym przykładem będą czujniki ruchu i czujniki zmierzchu, które automatycznie uruchomią i wyłączą oświetlenie w zależności od pory dnia czy obecności osób w pokoju.

Inteligentne gniazdka

Fot. Zamel Fot. Zamel

Inteligentne gniazdka? To ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które notorycznie zapominają o wyciąganiu z gniazdek nieużywanych sprzętów. Za pośrednictwem takiej inteligentnej nakładki, kompatybilnej ze zdecydowaną większością gniazdek spotykanych w gospodarstwach domowych będziemy mogli w łatwy sposób sterować elementem zdalnie, z poziomu aplikacji mobilnej.

Inteligentne gniazdo dostarczy nam szeregu cennych informacji – o aktualnym stanie, wartości pobieranej energii elektrycznej, a także szacunkowych kosztów wykorzystania energii przez ten konkretny element naszego Smart Home.

Zapomnieliśmy wyłączyć żelazko? Automatyczne gniazdo odłączy dopływ zasilania i zabezpieczy nas przed niebezpiecznymi sytuacjami, powodowanymi naszym roztargnieniem. Inteligentny dom bez inteligentnych gniazdek byłby niepełny.

Inteligentne ogrzewanie

Fot. Zamel Fot. Zamel

Nasza szerokość geograficzna rządzi się swoimi prawami, szczególnie podczas sezonu grzewczego. Nic więc dziwnego, że każdy stara się optymalizować koszty ciepła jak tylko może. W tym jednak pomoże nam jeden z najważniejszych elementów inteligentnego domu - inteligentne termostaty, pełniące rolę regulatorów temperatury.

To niezwykle przydatne urządzenie, kompatybilne z naszą aplikacją mobilną Extra Life zapewni możliwość ustalenia parametrów temperatury w cyklu dobowym czy tygodniowym. Nigdy już nie będziemy narzekać na wysokie rachunki za gaz w momencie, gdy przez kilka dni nie było nas w domu. Redukcja kosztów ogrzewania to spora oszczędność w naszym portfelu, która w błyskawiczny sposób zwróci inwestycje w inteligentny termostat.

Czy to wszystko, co ma do zaproponowania Inteligentny Dom?

Trzy przedstawione elementy systemu Smart Home to tylko wierzchołek góry lodowej rozwiązań z zakresu automatyki domowej. Inteligentne drzwi, bramy, furtki, rolety, monitoring i towarzyszące temu regulatory i odbiorniki w praktyce sprawiają, że potencjał wdrażania nowoczesnych, energooszczędnych i co równie istotne wygodnych dla nas rozwiązań jest praktycznie nieskończony.

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia