Odzież robocza a odzież ochronna – czym się różnią?

W pierwszej kolejności warto poruszyć kwestię rozróżnienia odzieży ochronnej od roboczej. Wielu z nas nie dostrzega różnicy między tymi pojęciami, co jest dużym błędem. Odzież ochronna ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo i zdrowie człowieka. Jej zastosowanie jest uzasadnione w przypadku kontaktu z niebezpiecznymi substancjami lub podczas pracy w niebezpiecznych warunkach. Odzież robocza z kolei to ubranie, którego celem jest zastąpienie garderoby stosowanej na co dzień. Ubrania robocze mają przede wszystkich chronić przed uporczywymi plamami, brudem czy zniszczeniem materiałów. Odzież ochronna musi spełniać określone warunki. Konieczne są więc certyfikaty bezpieczeństwa, potwierdzające ochronne właściwości materiałów. O ile odzież robocza może dotyczyć każdego niemalże zawodu, tak odzież ochronną stosuje się między innymi podczas spawania, pracy na produkcji, a także w zetknięciu z substancjami, negatywnie wpływającymi na zdrowie.

Odzież BHP – co wchodzi w jej skład?

Odzież BHP to bardzo rozległy termin. W jej skład wchodzą zarówno elementy będące ochronę ze względu na rodzaj zagrożenia, jak i określoną partię ciała. Do najczęściej wykorzystywanych elementów składowych odzieży BHP należą między innymi rękawice robocze, spodnie robocze, buty BHP czy okulary ochronne. Ogromne znaczenie w zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników mają również kaski ochronne, kurtki, fartuchy, bluzy, kamizelki, kombinezony czy ochraniacze poszczególnych partii ciała. Wybór odpowiednich elementów ubioru ochronnego i odzieży roboczej będzie uzależniony od specyfiki pracy i ewentualnych zagrożeń.

Sklep BHP – gdzie szukać wartościowych produktów?

Odzież ochronna musi spełniać odpowiednie standardy, dlatego próżno szukać jej w zwykłych sklepach. Warto zdecydować się na sklep BHP cieszący się nieposzlakowaną opinią zadowolonych klientów. Artykuły BHP muszą być najwyższej jakości. W przypadku bezpieczeństwa pracowników nie ma miejsca na oszczędności. Środki ochrony indywidualnej wpływają nie tylko na bezpieczeństwo, ale również na zadowolenie pracowników. Wykonywanie obowiązków zawodowych w miejscu niebezpiecznym może powodować dyskomfort. Należy więc dołożyć wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko na wszelkie możliwe sposoby. Sklep internetowy BHP daje szansę na dostosowanie ubioru pod oczekiwania klientów indywidualnych. Sklep online z artykułami BHP pozwala na zakup wszystkich niezbędnych elementów składowych odzieży ochronnej. W jednym miejscu, w prosty i szybki sposób dobierzemy akcesoria BHP skrojone na miarę potrzeb zakładu pracy. Przetestowane i sprawdzone produkty, oferowane przez internetowy sklep BHP daje gwarancję bezpieczeństwa i zadowolenia.

Wybierając sklep z odzieżą roboczą lub odzieżą ochronną warto kierować się doświadczeniem marki. Hurtownia BHP musi zapewnić wszystkie niezbędne certyfikaty. Bez nich, nawet najdroższy ubiór będzie bezwartościowy.