Prędkość drukowania

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze drukarki termotransferowej jest prędkość drukowania. W zależności od potrzeb, warto wybrać urządzenie, które zapewni odpowiednią wydajność. Przykładowo, w przypadku drukowania etykiet na produkcji masowej, ważne jest, aby drukarka była w stanie wydrukować dużą ilość etykiet w krótkim czasie.

Rozdzielczość

Kolejnym kryterium jest rozdzielczość druku. Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość wydruku. W przypadku drukowania kodów kreskowych lub tekstów, należy wybrać drukarkę z wysoką rozdzielczością, aby zapewnić ich czytelność. W przypadku drukowania grafik, warto wybrać drukarkę z jeszcze wyższą rozdzielczością, aby uzyskać wyraźny obraz.

Rodzaj taśmy barwiącej

Kolejnym ważnym kryterium jest wybór odpowiedniego rodzaju taśmy barwiącej. Rodzaj taśmy powinien być dobrany w zależności od rodzaju materiału, na którym będziemy drukować. Przykładowo, w przypadku drukowania na materiałach o grubym spoiwie, najlepszym rozwiązaniem jest taśma woskowa, natomiast w przypadku drukowania na foliach PVC czy poliestrze, lepszym wyborem będzie taśma żywiczna.

Dostępność serwisu

Kolejnym istotnym kryterium jest dostępność serwisu. W przypadku awarii lub problemów z drukarką, warto mieć pewność, że szybko i skutecznie zostaną one rozwiązane. Dlatego też, przed zakupem drukarki warto zorientować się, czy producent zapewnia wsparcie techniczne i serwis w razie potrzeby.

Koszty eksploatacji

Ostatnim, ale nie mniej ważnym kryterium, jest koszt eksploatacji drukarki. Koszt ten składa się z kosztu taśmy barwiącej oraz części eksploatacyjnych, takich jak głowica drukująca czy rolka transferowa. Warto wybrać drukarkę, która zapewni odpowiedni stosunek jakości do ceny, a także, która będzie miała niskie koszty eksploatacji.