Partnerzy portalu

Regały magazynowe – co należy o nich wiedzieć?

Opublikowano: 15-09-2023 Źródło: źródło zewnętrzne
SPONSOROWANE

Efektywne zarządzanie przestrzenią magazynową i składowanymi w niej towarami to jeden z kluczowych elementów sprawnie funkcjonującego firmowego magazynu. Wraz z kolejnymi etapami rozwoju przedsiębiorstwa, rośnie również jego zapotrzebowanie na przechowywanie jednostek. Wysokiej jakości regały magazynowe stają się wówczas kluczowym narzędziem w optymalizacji procesów logistycznych. Poznaj cztery regały do magazynu, które pomagają podnieść wydajność magazynu.


Fot. Nedcon Silesia Fot. Nedcon Silesia

Jaką rolę pełnią regały magazynowe?

Regały magazynowe to modułowe systemy, gromadzące jednostki na paletach, kartonach oraz w ustandaryzowanych pojemnikach, które umożliwiają organizację i przechowywanie towarów w wysoce uporządkowany sposób.

Pochodzące od sprawdzonych producentów regały do magazynu są zaprojektowane w taki sposób, aby jak najwydajniej wykorzystać dostępną przestrzeń, umożliwiając pracownikom magazynu łatwy dostęp do przechowywanych przedmiotów. Jednym z kluczowych zadań regałów magazynowych jest więc maksymalizacja pojemności magazynu oraz minimalizacja przestojów i opóźnień w trakcie kompletacji lub wysyłki zamówień.

Regały magazynowe – najczęściej stosowane konstrukcje

Dobór odpowiedniego regału do magazynu jest uzależniony przede wszystkim od gabarytów i masy poszczególnych składowanych jednostek. Wśród najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców konstrukcji, warto wymienić m.in.:

  1. regały półkowe – najpopularniejsze regały magazynowe, które doskonale sprawdzają się w przechowywaniu produktów o mniejszym gabarycie. Zapewniają one łatwy dostęp do poszczególnych towarów i sprzyjają ręcznemu nadzorowaniu stanu magazynowego.
  2. regały paletowe – drugi z najczęściej stosowanych typów konstrukcji, przystosowany do przechowywania towarów gromadzonych na paletach. Regały magazynowe paletowe występują zarówno w wariantach automatycznych, jak i obsługiwanych za pomocą wózków widłowych.
  3. regały przesuwne – konstrukcje osadzane na szynach, które można rozstawić zgodnie z bieżącymi potrzebami, tworząc ścieżkę roboczą dla pracowników.
  4. regały dynamiczne oraz push-back – instalacje te przemieszczają towary na rolkach, wykorzystując do tego celu siłę grawitacji. W zależności od specyfiki danego towaru mogą pracować zgodnie z zasadą FIFO (towar umieszczany w regale jako pierwszy, opuszcza go pierwszy), jak i LIFO (towar umieszczany w regale jako ostatni, opuszcza go jako pierwszy).

Regały magazynowe Nedcon. Fot. Nedcon Silesia Regały magazynowe Nedcon. Fot. Nedcon Silesia

Postaw na regały magazynowe od sprawdzonego dostawcy

Inwestycja w wysokiej jakości regały do magazynu przynosi liczne korzyści. Oferują one nie tylko doskonałą organizację i optymalne wykorzystanie przestrzeni, ale także zwiększają efektywność pracy. Konstrukcje te nie tylko pomagają pracownikom skrócić czas dotarcia do potrzebnych towarów, lecz zapewniają im oczekiwane bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko wypadków w miejscu pracy. Regały magazynowe od sprawdzonego dostawcy cechują większą odpornością na uszkodzenia, które procentują dłuższą żywotnością i niższymi kosztami konserwacji.

Zastanawiasz się, które z działających na polskim rynku przedsiębiorstw oferuje kompleksowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie inwestycji w nowoczesne regały magazynowe? Nedcon Silesia (nedcon.pl) to marka o wieloletnim doświadczeniu, któremu na przestrzeni lat zaufało ponad 1000 przedsiębiorstw z branży spożywczej, odzieżowej, automotive oraz sektora e-commerce. Już dziś odkryj korzyści, jakimi wyróżniają się regały magazynowe Nedcon i zobacz, w jaki sposób wdrożyć w swojej firmie rozwiązania na miarę XXI wieku.

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!