Modernizacja stołecznej Sali Kongresowej potrwa trzy lata. Obiekt od 2014 r. nie spełnia swoich funkcji. Po remoncie ma być nowoczesny, wielofunkcyjny i dostępny dla wszystkich.

Ze względu na wzrost kosztów, miasto musiało znaleźć dodatkowe środki na modernizację słynnej niegdyś Sali Kongresowej. Za 393 mln zł dojdzie do kompleksowego remontu samej Sali, a także zaplecza technicznego, sanitarnego, konferencyjnego i gastronomicznego. Zaplanowano instalację infrastruktury elektroakustycznej najnowszej generacji. Obiekt będzie dostosowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i sanitarnych, a także przebudowany pod kątem potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace będą wykonywane zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.
Fot. UM st. Warszawy
Modernizacja obejmie salę i sześć kondygnacji obiektu – jednej podziemnej, dwóch technicznych i trzech użytkowych. Remont przejdą dwie sale konferencyjne, dwanaście saloników, klub i zaplecze gastronomiczne.
Fot. UM st. Warszawy
Przewidziano montaż 2600 nowych foteli. Zwiększą się odległości między rzędami, a przejścia będą szersze. Wzrośnie liczba toalet z 29 do 168, a garderób z 35 do 75. Modernizację przejdą też windy, strychy i pomieszczenia piwniczne. Zabytkowe wnętrza wzbogacą się o nowoczesne rozwiązania.
Fot. UM st. Warszawy
Będą tu organizowane koncerty, przedstawienia teatralne i baletowe, występy kabaretów, widowiska multimedialne i konferencje. W kuluarach zaplanowano przestrzeń dla wystaw.
Fot. UM st. Warszawy
Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Adamietz Warszawa i Adamietz ze Strzelec Opolskich. Wszystko ma być gotowe pod koniec 2026 r.
Przeczytaj także: Otwarto luksusowy terminal na lotnisku Abu Zabi. Sześć lat opóźnienia

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.