Komu przyda się program do wagi samochodowej?

Docenią go przedstawiciele firm z wielu różnych segmentów rynku: od spedycji, przez lokalnych przewoźników, sieci kurierskie, aż po działalności, które samodzielnie przewożą towary dla swoich klientów w wielu państwach w całej Europie.

Nowoczesny program do wagi samochodowej to oszczędność czasu i pieniędzy. To także wyeliminowanie czynnika ludzkiego, który często stoi za błędem, który później może kosztować sporo czasu i nerwów – na przykład w razie kontroli drogowej czy ważenia przed odprawą poza strefę Schengen.

Warto zwrócić też uwagę na szereg funkcji dodatkowych, które wykraczają poza samo tylko ważenie palet czy produktów przechowywanych w niewielkich pudełkach. Właśnie takie, rozbudowane oprogramowanie wagowe, które sprawdzi się w wielu różnych firmach, tworzy GS Software.

Te cechy powinno spełniać każde dobre oprogramowanie do wagi samochodowej!

Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego, jak oprogramowanie, które daje Ci zbyt wiele. Kluczem do sukcesu są oczywiście moduły, które mogą zoptymalizować pracę Twojej firmy na wielu różnych płaszczyznach. Pomogą Ci np. zarządzać fakturami, stanami magazynowymi, a nawet wesprą Cię w prezentacjach, które być może przygotowujesz dla swoich klientów. W jaki sposób? Dostarczając wielu danych w formacie, który łatwo można wyeksportować do arkuszy kalkulacyjnych, jak .csv.

Gdzieś w toku tych wszystkich innowacji, zawsze patrz na to, jakie rodzaje ważeń wspiera interesująca Cię aplikacja. Przykładowo oprogramowanie wagowe od GS Software sprawdzi się w ważeniu:

  • pojedynczym,
  • podwójnym,
  • usługowym,
  • wielokrotnym,
  • złożonym,
  • na sztuki,
  • z ręki,
  • z wykorzystaniem wagi do palet.

Wśród funkcji, które docenisz, trzeba też wskazać na:

  • szybki dostęp do wykonanych ważeń historycznych,
  • podgląd wydruku kwitów,
  • generator raportów,
  • pełną kompatybilność z BDO.

Wśród rozwiązań, które cechują aplikację od GS Software trzeba też wskazać na darmowe aktualizacje w pierwszym roku korzystania z aplikacji, możliwość darmowego upgrade’u oraz usługę dodania wagi w Twojej firmie (jeśli ta nie jest wspierana) do bazy aplikacji. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie ważenia są w stu procentach zgodne ze stanem faktycznym.

Jaka specyfikacja techniczna dla aplikacji wagowej?

Wbrew obiegowej opinii, nie potrzeba komputera, który będzie miał najnowocześniejszy procesor, 32 GB pamięci RAM i kartę graficzną, która poradzi sobie z obsługą każdej gry, czy montażu plików wideo w rozdzielczości 4K. Profesjonaliści, jak GS Software, wiedzą, że dobra aplikacja wcale nie musi angażować ogromnej mocy obliczeniowej.

Może to mieć spore znaczenie dla finansów Twojej firmy. Nie będziesz musiał wymieniać lub aktualizować komputerów na magazynie, czy w biurach, by cieszyć się narzędziem, które po prostu będzie działać płynnie, bez przycinania.

Wystarczy Ci zestaw, który ma na wyposażeniu procesor Intel Core i3 (8 gen.) lub nowszy, 4 GB pamięci RAM, 200 MB wolnego miejsca na dysku twardym, Windows 10 (32/64 bit). Jak na obecne realia to wręcz minimalne wymagania – większą wydajnością może poszczycić się sporo smartfonów dostępnych na rynku!