Zastosowania profili zimnogiętych obejmują:

 • Budownictwo, np. jako zetowniki, sigmy, profile C, wykorzystywane jako profile konstrukcyjne, belki stropowe, płatwie dachowe, rygle ścienne, podstawy pod pasma świetlne, podstawy pod kopułki świetlne, podstawy pod systemy oddymiania, elementy kratownic.
 • Obróbka blacharska i elementy wykończeniowe budynków, hal oraz innych obiektów, takie jak parapety, attyki i inne.
 • Indywidualne kształtowniki, np. profile kapeluszowe, omegi, maskownice.
 • Podkonstrukcje do mocowania płyt warstwowych, elewacji, reklam.
 • Zbiorniki przeciwpożarowe i inne zbiorniki.
 • Produkcja kontenerów, domów modułowych, profile kontenerowe.
 • Systemy regałowe i przeładunkowe.
 • Konstrukcje pod fotowoltaikę, pod systemy solarne.
 • Konstrukcje pod wiaty i carporty.
 • Elementy małej architektury.
 • Konstrukcje pod płoty fotowoltaiczne, konstrukcje pionowe pod fotowoltaikę, pod systemy bifacialne.
 • Elementy obudów maszyn, filtrów, systemów wentylacyjnych.
 • Elementy bilbordów i reklam.

Profil zimnogięty (zimno gięte , gięte na zimno) – cechy

Profile zimnogięte są popularnym i wszechstronnym rozwiązaniem w budownictwie, szczególnie budownictwie przemysłowym. Oferują funkcjonalność i dodatkowe zalety, w tym lekkość, precyzję i ekonomiczność produkcji.

Profile zimnogięte ( gięte na zimno, profile zimno gięte ) są produkowane z blach najczęściej konstrukcyjnych powlekanych warstwami ochronnymi np. S350GD Z S390GD DX 51 D oraz czrnymi S235 S355 mają zazwyczaj cienkie ścianki w porównaniu z gorącymi profilami, co sprawia, że są one lekkie, ale nadal odporne na obciążenia. Ścianki w grubościach 0,5 do 6 mm

Proces zimnogięcia ( gięcia na zimno ) umożliwia osiągnięcie bardzo wysokiej precyzji wymiarowej i powtarzalności kształtu.

Proces powstawania profili zimnogiętych ( gięcia na zimno ) jest zazwyczaj bardziej ekonomiczny niż gorące gięcie, zwłaszcza w przypadku produkcji małych partii lub specjalistycznych kształtów. Małe zużycie energii i mała emisja CO2.

Profile zimnogięte Profilar

Firma Adamietz dysponuje technologią wytwarzania pozwalają na szybką i elastyczną produkcję profili dowolnych kształtów. Dzięki wyjątkowym możliwościom produkcyjnym marka Profilar może dostarczać profile o grubości do 4,0 mm i długości do 12.200 m, które są praktycznie dostępne w dowolnym kształcie. To oznacza, że klienci mogą wybierać spośród szerokiego zakresu rozwiązań, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom i wymaganiom. Profile zimnogięte Profilar od firmy Adamietz to gwarancja wysokiej jakości i wszechstronności produktów, co sprawia, że są one atrakcyjnym wyborem dla różnorodnych zastosowań w przemyśle. Produkty zabezpieczone antykorozyjnie oraz możliwość produkcji w dowolnych kolorach.

Przed przystąpieniem do realizacji każdego zlecenia firma dokładnie analizuje potrzeby klienta. W ten sposób planuje i przygotowuje do produkcji , a następnie uruchamia produkcję profili zimnogiętych, które są precyzyjnie dostosowane do konkretnego obiektu, w którym mają być zastosowane. Za każdy etap produkcji profili zimnogiętych odpowiadają doświadczeni programiści i operatorzy, którzy wykorzystują nowoczesne oprogramowanie oraz profesjonalne maszyny. Dzięki temu klient otrzymuje pewność, że każdy element ma odpowiednie wymiary, jest zgodny z założeniami projektu i spełnia najwyższe standardy jakości.