Producenci pomp ciepła – udział procentowy w rynku za 2023 rok

Poniżej znajduje się stworzony w listopadzie 2023 ranking pomp ciepła odzwierciedlający popularność i udział w rynku poszczególnych producentów w wyszukiwarce Google.

  1. Pompy ciepła Panasonic - udział w rynku 17,2%
  2. Pompy ciepła Mitsubishi - udział w rynku 7,6%
  3. Pompy ciepła Kaisai - udział w rynku 7,6%
  4. Pompy ciepła Viessmann - udział w rynku 7,6%
  5. Pompy ciepła Vaillant - udział w rynku 6,2%
  6. Pompy ciepła Haier - udział w rynku 5,7%
  7. Pompy ciepła Nibe - udział w rynku 5,7%
  8. Pompy ciepła Daikin - udział w rynku 5,0%
  9. Pompy ciepła Atlantic - udział w rynku 4,2%
  10. Pompy ciepła Buderus - udział w rynku 3,7%

Jednak takie podejście, mimo iż jest pewną sugestią dla inwestora, nigdy nie będzie miarodajną wykładnią możliwości technicznych danego urządzenia. Praktycznie nie ma na rynku pompy ciepła, która skupiałaby w sobie wszystkie najlepsze cechy. Ale i klient docelowy nie zawsze zwraca uwagę na każdą z cech z osobna. Dlatego firma Pompy.app pokusiła się o stworzenie na tę chwilę rankingu pomp ciepła bazującego głównie na wysokości współczynnika SCOP, który charakteryzuje sezonową sprawność pompy ciepła.

Nowa porównywarka pomp ciepła od Pompy.app

Już w III kwartale pojawi się porównywarka pomp ciepła z możliwością samodzielnego sposobu porównywania pomp ciepła prawie wszystkich dostępnych na polskim rynku producentów. Porównywać będzie można pod wieloma względami, takimi jak:

  • SCOP
  • COP
  • moc grzewcza
  • czynnik chłodniczy
  • typ pompy ciepła
  • hałas
  • cena podstawowa
  • cena z montażem
  • cena z dotacją

Co daje porównywarka pomp ciepła?

Porównanie umożliwia również sprawdzenie, czy koszty użytkowania danej pompy ciepła są mniejsze czy większe od konkurencji, a więc zapewnia weryfikację, czy warto zapłacić mniej czy więcej pieniędzy za daną pompę ciepła. Ten element i ta możliwość będą i są szczególnie ważne, biorąc pod uwagę rosnące ceny nośników energii i to, że zakup pompy ciepła nie jest wydatkiem małym. Te wszystkie informacje dadzą również potencjalnym inwestorom ogromną wiedzę i w znaczącym stopniu ograniczą czas, jaki musieliby spędzić w internecie, aby wyszukać wszystkie te dane.

Poza tym należy wspomnieć, że często będą to dane niedostępne dla potencjalnego nabywcy pompy ciepła. To wszystko połączone z wyjaśnieniami w postaci poradników, da użytkownikowi dużo większą wiedzę niż do tej pory. Dzięki temu będzie mógł w pewnym stopniu ustrzec się “rachunków grozy”, a pompy ciepła być może zyskają z powrotem należne im zaufanie.