W przetargu na wykonanie robót  przygotowawczych oferty złożyły cztery firmy i konsorcja: oprócz spółki Pol-Aqua, która za prace chce otrzymać 125,4 mln zł brutto, ofertę złożył Mostostal Warszawa za 145,1 mln zł, J&P Avax za 146,1 mln zł oraz Konsorcjum Alpine Bau Deutschland AG Berlin, Alpine Bau GmbH Austria, Alpine Construction Polska, Hydrobudowa Polska i PBG za 210,6 mln zł.

NA pierwszy etap prac, Narodowe Centrum Sportu może przeznaczyć maksymalnie 183 mln zł. NAjniższa cena będzie więc kryterium decydującym.

Wybór wykonawcy nastąpi w przyszłym tygodniu, natomiast podpisanie umowy - w drugiej połowie września, po kontroli Urzędu Zamówień Publicznych.

Rzecznik zapowiedział, że prace ruszą najprawdopodobniej w ostatnich dniach września. Oznacza to, że realizacja planu rozpocznie się nieco wcześniej niż uważano.

NCS poinformowało, że jednocześnie z rozpoczęciem prac fundamentowych będzie przygotowywana budowa części naziemnej stadionu. Pierwszy etap przetargu, czyli prekwalifikacja,  na wybór generalnego wykonawcy tej części inwestycji rozpocznie się w październiku br.

Stadion Narodowy ma być gotowy w połowie 2011 r.