Trójmiasto doczeka się w przyszłym roku aż 7 nowych biurowców o łącznej powierzchni ponad 85 tys m2.

Enter – biurowiec o powierzchni w sumie 4,5 tys. m2 powstanie w pierwszej połowie przyszłego roku. Obiekt będzie posiadał 6 kondygnacji, a na ostatniej z nich znajda się tarasy. Budynek został zaprojektowany przez pracownię BJK Architekci.

Tensor – kompleks biurowy, składający się z 3 budynków o nazwach X, Y i Z, będzie miał łączną powierzchnię 4,96 tys. m2. Budowa ma się rozpocząć na przełomie maja i czerwca br. Obiekt będzie miał 3 kondygnacje. Oddanie kompleksu do użytku zaplanowano na drugą połowę 2015 r.

6-kondygnacyjny biurowiec Vectra o powierzchni 5,5 tys. m2 buduje firma Allcon. Zostanie on oddany do żytku w marcu przyszłego roku.

Waterfront to 11-kondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni 12 tys. m2, który powstaje w Gdyni. Jego budowa zakończy się w maju 2015 r. Obiekt o wysokości 54 m powstaje między centrum Gemini a Sea Towers.

Piąty z budynków Olivia Business Centre będzie miał powierzchnię 17 tys. m2. Obecnie trwa budowa fundamentów i garażu podziemnego. Prace mają się zakończyć w pierwszym kwartale 2015 r.

Również w przyszłym roku zostaną otwarte kolejne dwie wieże kompleksu biurowego Alchemia - Ferrum oraz Titanium. Trwają prace w części podziemnej i przygotowywane są fundamenty. Biurowce będą gotowe pod koniec 2015 r. Docelowo cały kompleks ma składać się z 7 wież.

Największy biurowiec, powstający obecnie w Trójmieście to Tryton, o łącznej powierzchni 22 tys. m2. Jego budowa powinna zakończyć się w pierwszej połowie 2015 r. Kompleks składał się będzie z 11-piętrowej wieży oraz dwóch 6-piętrowych budynków.Wykonaniem ścian szczelinowych oraz membrany w systemie jet-grouting zajęła się firma Keller. Do końca kwietnia ma zostać wybrany generalny wykonawca inwestycji.