W ramach budowy kompleksu Warsaw Spire powstaną trzy obiekty: dwa 15-piętrowe budynki o wysokości 55 m oraz 49-kondygnacyjny wysoki na 180 m (220 m z iglicami). Pod kompleksem powstanie 5-kondygnacyjny parking na 1300 samochodów. Pomiędzy budynkami zaplanowano plac wypełniony elementami małej architektury, zielenią i fontannami.Wykonawca rozpoczął realizację inwestycji od postawienia budynku B.

„Właśnie zabetonowany został ostatni strop na 15 piętrze, wewnątrz rozpoczęto już także prace elektryczne i murarskie. Intensywnie postępuje również montaż elewacji – konstrukcja fasady na budynku B zamontowana jest już w ok. 60%, a jej zamknięcie planowane jest na połowę grudnia 2013 r.” – podaje Partner of Promotion.  

Trwają również prace na poziomach podziemnych pod  budynkami C i A. w listopadzie br. mają oba osiągnąć poziom 0. Zgodnie z harmonogramem budynki B i C mają zostać zakończone w 2014 r. Planuje się też, że w przyszłym roku zostanie  całkowicie zamknięta konstrukcja najwyższego obiektu – oddanie do użytku nastąpi w II kw. 2015 r. Deweloperem oraz generalnym wykonawcą tej inwestycji jest Ghelamco Poland.

Zobacz fotogalerię z budowy Warsaw Spire