Przetargi na ostatnie fragmenty krajowej „siódemki” zostały już ogłoszone i najpóźniej do końca roku powinni być znani ich wykonawcy.

Inne planowane inwestycje w województwie świętokrzyskim, to modernizacja 10-kilometrowego odcinka DK74 od Mniowa do miejscowości Rozgół, a także budowa chodników, m.in. DK73 na odcinku od Buska do Broniny i w Szczworyżu oraz DK74 w Lechówku i Piórkowie. Powstanie także nowy most na DK74 w Woli Jachowej. Jego budowa ma się rozpocząć w drugiej połowie roku.

Do końca czerwca powinien być gotowy odcinek DW765 ze Staszowa do Osieka, a do końca sierpnia powinna być gotowa DW764 od Staszowa do Połańca. Pod koniec września ma zostać oddana do użytku obwodnica Buska. Listę już rozpoczętych inwestycji zamyka budowa drogi przez Działoszyce oraz rozbudowa DW755 z Ostrowca do Ćmielowa, która ma zakończyć się w październiku.

W planach natomiast jest przebudowa ul. Lubelskiej w Sandomierzu,  budowa drogi wojewódzkiej przez Świętą Katarzynę, remont mostu na Lubrzance koło Mąchocic oraz tras rowerowych.

Zobacz też: Most w Połańcu połączył województwa