• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Opole: rusza remont autostrady A4 [plan objazdów]

Opublikowano: 04-04-2017 Źródło: GDDKiA

Od ustawienia tymczasowego oznakowania pionowego rozpoczyna się remont opolskiego odcinka autostrady A4 - w kierunku Katowic.


Opole: rusza remont autostrady A4 [plan objazdów]. Fot. Pixabay Opole: rusza remont autostrady A4 [plan objazdów]. Fot. Pixabay

Prace będą odbywać się od okolic węzła Opole Południe do okolic węzła Krapkowice (wraz z tym węzłem). W sumie to około 14,5 km jezdni samej autostrady i około 2 km węzła. Na przeprowadzenie inwestycji złoży się pełna wymiana dwóch warstw jezdni (wiążącej i ścieralnej), wymiana elementów odwodnienia oraz barier betonowych na obu wspomnianych węzłach.

Prace prowadzone będą w dwóch etapach, z których każdy potrwa od pięciu do sześciu tygodni. 1. etap - około 7,5 km (od Odry do węzła Krapkowice wraz z węzłem), 2. etap - około 8,5 km (od węzła Opole Południe do Odry wraz z mostem).

- W chwili zamknięcia łącznic południowych na węzłach Opole Południe i Krapkowice oraz węzła Krapkowice dla ruchu lokalnego (opolskiego) wyznaczone zostały objazdy drogą wojewódzką nr 409 przez Krapkowice oraz drogą krajową nr 45 - podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zgodnie z planem, remont ma potrwać sześć miesięcy (z przerwą wakacyjną). Drogowcy twierdzą jednak, że wykonawca zadeklarował, że jeśli dopisze pogoda, prace może zakończyć do połowy lipca.

Opole: remont na A4 [plan objazdów]

Grafika: GDDKiA

Grafika: GDDKiA

 

Ze względu na możliwe upały, co kilometr na remontowanych odcinkach staną punkty poboru wody pitnej, a tam gdzie będą tworzyć się zatory, na początku i na końcu robót, rozmieszczone będą po trzy przenośne toalety (co 2 kilometry).

Grafika: GDDKiA

Grafika: GDDKiA

Przeczytaj także: Utrudnienia na A4 w Małopolsce. Będą zmiany

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.