Partnerzy portalu

GDDKiA zamknęła A1. Wyburzyła sześć wiaduktów

Opublikowano: 17-01-2020 (Aktualizacja: 20-01-2020) Źródło: GDDKiA
Autor Magdalena Januszek
Magdalena Januszek
inzynieria.com

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w drugim tygodniu stycznia informowała o konieczności wyburzenia sześciu zamkniętych wiaduktów nad autostradą A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód. Obiekty przygotowywano do wyburzenia, zdemontowano bariery, oświetlenie i inne instalacje, a także sfrezowano warstwę bitumiczną. W piątek 17 stycznia br. autostrada zamknięto na odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Zachód, a w ciągu kolejnych kilkudziesięciu godzin wiadukty zostały rozebrane.


Budowa A1. Fot. GDDKiA Budowa A1. Fot. GDDKiA

Przeznaczone do rozbiórki wiadukty znajdowały się na drogach lokalnych: Srock–Wodzinek; Imielna–Sierosław, Przydatki–Doły Brzeskie; Papieże–Karlin; Władysławów–Żychlin; Bąkowiec–Polesie. 

Źródło: GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Nowe obiekty, które powstaną w ich miejsce, będą charakteryzować się większą nośnością, ponadto na każdym zaplanowano ciąg pieszo–rowerowy (nie ma ich na obecnych wiaduktach). Ich budowa ma potrwać około roku.

Źródło: GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Zamknięcie wymienionych obiektów, istotnie jest punktem zwrotnym tej inwestycji. Od tej chwili nie będzie już kolejnych długotrwałych utrudnień dla okolicznych mieszkańców, a jedynie stała poprawa warunków funkcjonowania, wraz z oddawaniem do użytkowania kolejnych gotowych nowoczesnych obiektów – twierdzi GDDKiA.

--- koniec aktualizacji --

Uwaga, kierowcy

Kierowcy udający się od strony Katowic w kierunku Łodzi na węźle Piotrków Trybunalski Zachód będą zjeżdżać na S8 (kierunek Warszawa), by dotrzeć do węzła Piotrków Trybunalski Północ, gdzie skręcając na DK 12/92 dojadą do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1. Z kolei osoby mieszkające w pobliżu wspomnianych wiaduktów mają korzystać z dróg Dąbrówka–Mąkoszyn i Brzoza–Kamoc

Kierowcy jadący od Łodzi w kierunku Katowic na węźle Tuszyn będą zjeżdżać z A1 na DK 12/91 i przez Srock jechać w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjadą na S8 i tą trasą dojadą do A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.

Przeczytaj także: Polsko-czeskie ekspresowe połączenie drogowe

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.