• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Kto wykona projekt budowlany dla odcinka autostrady A2?

Opublikowano: 13-01-2021 Źródło: MI
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Rozpoczął się przetarg na opracowanie projektu budowlanego autostrady A2 na odcinku od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią. Wykonawca ma także uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID).


Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fragment A2 Biała Podlaska–granica z Białorusią będzie mieć 32 km długości, dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu oraz rezerwę pod dobudowę trzeciego pasa. Zaprojektowany ma zostać węzeł Dobryń oraz parking buforowy dla pojazdów ciężarowych czekających na odprawę celną na terminalu Koroszczyn (na wypadek dużych kolejek na przejściu w Kukurykach).

Źródło: MI

Źródło: MI

Podpisanie umowy z wykonawcą dokumentacji zaplanowano na maj tego roku. Kiedy projekt budowlany będzie gotowy, ogłoszony zostanie przetarg na budowę.

Źródło: MI

Źródło: MI

Budowa autostrady A2

W minionym roku oddano do użytku ponad 15-kilometrowy odcinek między węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego, a także podpisano umowy na fragmenty A2 między węzłami Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód (gotowe mają być w 2023 r.). Ponadto wybrano najkorzystniejszą ofertę na projekt i budowę odcinka węzeł Groszki–węzeł Gręzów, a toczą się przetargi dotyczące czterech fragmentów między węzłami Siedlce Zachód i Biała Podlaska.

Planowana długość całej A2 to 651 km. Do użytku oddane są 503 km. Autostrada połączy zachodnią i wschodnią granicę kraju. Trasę zaplanowano przez Poznań, Łódź, Warszawę, Siedlce i Białą Podlaską.

Przeczytaj także: Autostrady w Polsce – kto za nie odpowiada, co się na nich dzieje?

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe