Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosił przetarg na opracowanie elementów koncepcji programowej dla budowy Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Chodzi o odcinek od węzła Drewnica (z węzłem) w ciągu S8 do węzła Ząbki o długości około 3,6 km. Zainteresowane projektowaniem firmy oferty składać mogą do 5 kwietnia br.
Przetarg na kolejną część projektu Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Fot. Jaroslav Pachy sr / Shutterstock
Przedmiotem postępowania przetargowego jest opracowanie dokumentacji, która będzie zawierała techniczne uszczegółowienia wskazane w decyzji środowiskowej. To m.in. zajętość terenu pod przyszłą drogę ekspresową. Zadaniem projektanta będzie także przeprowadzenie szczegółowych badań warunków geologicznych.
Największe znaczenie w wyborze ofert będzie miała cena (60% wagi), w dalszej kolejności doświadczenie personelu (30%) oraz prowadzenie strony internetowej (10%). Wadium, do wniesienia którego zobowiązany jest wykonawca, to 14 tys. zł. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie 12 miesięcy od daty podpisania umowy.
Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego. Termin składania ofert to 5 kwietnia 2018 r.
Trasa ponad 3,5-kilometrowego odcinka obejmuje trzy gminy: Marki, Ząbki i Zielonkę. W ciągu obwodnicy powstaną dwa węzły (Drewnica i Ząbki). Przetarg w systemie „projektuj i buduj” ma zostać ogłoszony w pierwszym kwartale 2019 r. Umowa z wykonawcą zostanie planowo podpisana rok później, a realizacja robót budowlanych rozłożona została w harmonogramie na okres od trzeciego kwartału 2021 r. do końca 2023 r.
Cała droga ekspresowa S17 Marki–węzeł Lubelska (tzw. Wschodnia Obwodnica Warszawy) będzie miała około 20 km. Realizacja inwestycji podzielona jest na trzy etapy. Pierwszy obejmuje budowę odcinka od węzła Drewnica do węzła Zakręt (bez węzła), drugi – między węzłami Zakręt i Lubelska, w ramach trzeciego powstanie węzeł Lubelska. Trasa zlokalizowana będzie w całości na terenie woj. mazowieckiego, w tym czterech powiatów: wołomińskiego (Marki, Ząbki, Zielonka), mińskiego (gmina Sulejówek), otwockiego (gmina Wiązowna) i miasta stołecznego Warszawy (dzielnice: Rembertów i Wesoła). Aktualnie w realizacji jest tylko trzeci etap przedsięwzięcia. Około 2-kilometrową drogę na odcinku węzeł Lubelska wykonuje firma Porr S.A. Wartość tego kontraktu do ponad 190,3 mln zł brutto.
Przeczytaj także: Decyzja środowiskowa dla S17 Drewnica–Ząbki
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.