• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

GDDKiA wybrała wykonawcę Centralnego Projektu Wdrożeniowego

Opublikowano: 16-08-2019 Źródło: GDDKiA
Autor Wojciech Kwinta
Wojciech Kwinta
inzynieria.com

Polski oddział spółki Alumbrados Viarios Sociedad Anonima złożył najkorzystniejszą ofertę na Centralny Projekt Wdrożeniowy (CPW) – Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem (KSZR) na sieci TEN-T Etap 1 . Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisze z firmą umowę o wartości przekraczającej 223 mln zł.


GDDKiA wprowadzi system zarządzania ruchem. Fot. GDDKiA GDDKiA wprowadzi system zarządzania ruchem. Fot. GDDKiA
  • Centralny Projekt Wdrożeniowy jest kluczowym elementem Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem
  • Dzięki wdrożeniu tego systemu możliwy będzie np. podgląd dróg w czasie rzeczywistym
  • W przyszłości KSZR będzie wysyłał informacje bezpośrednio kierowcom na urządzenia mobilne lub pokładowe

KSZR wyznaczy objazd w czasie rzeczywistym. Fot. GDDKiA

KSZR wyznaczy objazd w czasie rzeczywistym. Fot. GDDKiA

CPW to najważniejsza część KSZR, niezbędna dla skutecznego działania całości Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem. Obejmie on wdrożenie kluczowych elementów sprzętowych, informatycznych oraz budowlanych systemu, jak również wyposażenie dróg A2 i S7 i S8 na obszarze warszawskiego Oddziału GDDKiA w infrastrukturę przydrożną. CPW zatem będzie sterował całym systemem KSZR, a więc i jego regionalnymi sekcjami. Umożliwi także dostęp do podglądu dróg w czasie rzeczywistym i będzie zarządzać usługami ITS – docelowo w skali całej sieci dróg krajowych – czytamy w komunikacie.


KSZR poinformuje o ograniczeniach prędkości. Fot. GDDKiA

KSZR poinformuje o ograniczeniach prędkości. Fot. GDDKiA


Po podpisaniu umowy wykonawca poza samym wdrożeniem zajmie się testowaniem i integracją systemów. Przez siedem lat będzie utrzymywał i rozwijał system w ramach projektu KSZRD E1. W planach jest także wdrożenie nowych rozwiązań, które umożliwią bezpośrednie przekazywanie informacji i instrukcji dla kierowców do urządzeń pokładowych w pojazdach lub telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów. Z kolei KSZR zapewni kompleksową obsługę systemu w czasie rzeczywistym w systemie 24/7.

Przeczytaj także: Łączenie A1: w tym roku obwodnica Częstochowy

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe