Partnerzy portalu

Zaczęła się budowa prawie 50 km drogi S11

Opublikowano: 20-07-2021 Źródło: GDDKiA
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Rozpoczęła się budowa drogi ekspresowej S11 między Koszalinem a Bobolicami. Inwestycję podzielono na trzy odcinki. Wszystko ma być gotowe w 2023 r.


Fot. Szymon/Adobe Stock Fot. Szymon/Adobe Stock

S11 Koszalin–Bobolice powstanie w standardzie drogi dwujezdniowej – z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Została wyznaczona po nowym śladzie na zachód od obecnej drogi krajowej nr 11. Przewidziano pięć węzłów, dwie pary miejsc obsługi podróżnych i obwód utrzymania.

Źródło: MI

Źródło: MI

Fragment będzie mieć 48 km długości, przy czym budowę podzielono na trzy odcinki: Koszalin–Zegrze Pomorskie (długość: 16,8 km, wartość: 580 mln zł); Zegrze Pomorskie–Kłanino (19,3 km, 478 mln zł); Kłanino–Bobolice (11,6 km, 450 mln zł).

Cała S11 będzie mieć 550 km długości, połączy Pomorze Środkowe z Wielkopolską i Śląskiem, co ma przyczynić się do rozwoju gospodarczego północno–zachodniej Polski. Została wyznaczona na terenie województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego. Po jej wybudowaniu ruch tranzytowy z obciążonej DK11 zostanie przeniesiony na trasę szybkiego ruchu.

Przeczytaj także: Umowa na dokończenie „trudnego” odcinka drogi S6

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.