Kontrola uprzednia przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S10 z Solca Kujawskiego do węzła Toruń Zachód zakończyła się pozytywnie. Po złożeniu gwarancji należytego wykonania robót przez wykonawcę, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) planuje podpisać umowę w maju 2022 r.
Fot. ilustr. GKor/Adobe Stock
W przetargu na realizację trasy S10 Solec–Toruń Zachód wpłynęło osiem ofert. 1 lutego 2022 r. GDDKiA dokonała ponownego wyboru najkorzystniejszej oferty, konsorcjum firm Kobylarnia (lider) i Mirbud, które wyceniło zadani na 425,87 mln zł. Pierwotnie tego samego wykonawcę wybrano 15 grudnia 2021 r., jednak w wyniku uznania przez Krajową Izbę Odwoławczą (KIO) odwołania złożonego przez spółkę PORR, wybór został unieważniony. GDDKiA musiała ponownie dokonać analiz ofert i dokonać wyboru.
Źródło: GDDKiA
Trasa o długości 21,2 km między Solcem Kujawskim a Toruniem będzie przebiegać od węzła Solec położonego na południe od Solca Kujawskiego (który zostanie wybudowany w ramach kontraktu) do 1 km przed węzłem Toruń Zachód. Powstaną tu m.in. przejście dla zwierząt dużych nad drogą i torami kolejowymi oraz para miejsc obsługi podróżnych na wysokości Cierpic. Łącznie zaplanowano 12 obiektów inżynieryjnych.
Węzeł Toruń Zachód przed budową S10 Bydgoszcz–Toruń. Fot GDDKiA
Ten fragment 50-kilometrowej drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz–Toruń jest najdłuższy z czterech planowanych odcinków.
Inwestycja z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie ma się zakończyć w ciągu 41 miesięcy od podpisania umowy. W trakcie prac budowlanych nie będą wliczane przerwy zimowe trwające od połowy grudnia do połowy marca. Na uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wykonawca ma 15 miesięcy.
Przeczytaj także: Droga Czerwona. Korzyści dla Gdyni i morskiego portu
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.