Zakończyła się kontrola uprzednia przetargu na budowę odcinka Sławno–Słupsk drogi ekspresowej S19. Jeszcze w tym miesiącu podpisana ma zostać umowa z wykonawcą. Fragment połączy dwa województwa, ponieważ Sławno znajduje się w zachodniopomorskim, a Słupsk w pomorskim.
Budowa drogi ekspresowej S6. Fot. ilustrac. GDDKiA
Wykonawca odcinka Sławno–Słupsk drogi S6 pracować będzie w formule „projektuj i buduj”. Na początek zajmie się opracowaniem projektów wykonawczych, na co ma mieć 10 miesięcy (w 2021. r wydano decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – ZRID). Potem budowa drogi ekspresowej S6 powinna zająć 19 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych).
Mapa: droga ekspresowa S6 Sławno–Słupsk. Źródło: GDDKiA
Fragment Sławno–Słupsk drogi ekspresowej S6 ma mieć 22,9 km długości i dwie jezdnie. Powstaną cztery węzły: Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice, a także obwód utrzymania oraz para miejsc obsługi podróżnych (Karwice Północ i Południe). W planach jest też m.in przebudowa tras krzyżujących się z S6, budowa dróg dojazdowych oraz awaryjnych wjazdów i przejazdów.
W przetargu za najlepszą uznano ofertę firmy Stecol (701,6 mln zł). Będzie to ostatnia umowa na budowę drogi ekspresowej S6 między Szczecinem i Gdańskiem.
Źródło: GDDKiA
Budowa drogi ekspresowej S6
S6 to powstająca na północy Polski droga ekspresowa o projektowanej długości ponad 360 km, która połączy Szczecin (przez Goleniów, Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk) z Trójmiastem. Zbudowana zostanie na terenie dwóch województw: zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Jej trasę wyznaczono równolegle do wybrzeża Bałtyku.
Przeczytaj także: Umowa na budowę trasy S6. Wybór wykonawcy był utrudniony [MAPY]
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.