• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Betonowanie wiaduktu na budowie drogi S6 [zdjęcia, wideo]

Opublikowano: 21-09-2020 Źródło: GDDKiA

Trwa budowa odcinka drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasy Kaszubskiej) między Szemudem a Gdynią. Nowa droga zacznie się za węzłem Szemud, a skończy za węzłem Gdynia Wielki Kack, na istniejącej obwodnicy Trójmiasta.


Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

W ostatnim czasie na węźle Gdynia Wielki Kack, na styku Trasy Kaszubskiej i obwodnicy Trójmiasta, prowadzono betonowanie wiaduktu oznaczonego jako WD-101.

Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA

Będzie to obiekt o długości 98 m, na potrzeby betonowania należało wykorzystać 360 m3 betonu.

Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA

W sumie na trasie między Szemudem a Gdynią zaplanowano 27 obiektów inżynieryjnych, w tym 20 właśnie wiaduktów, po jednej estakadzie, moście i kładce; resztę stanowić będą przejścia dla zwierząt.

Odcinek Szemud–Gdynia będzie mieć 20,2 km długości. Powstaną też trzy węzły drogowe: Koleczkowo, Chwaszczyno zespolony z Gdynia Dąbrowa oraz rozbudowany węzeł Gdynia Wielki Kack. W większości nowa trasa będzie mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju, przy czym, z uwagi na natężenie ruchu, na fragmencie Chwaszczyno–Gdynia Wielki Kack oraz w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack, zaplanowano po trzy pasy. Wszystko ma być gotowe w lipcu 2021 r.

Zobacz także: Nowy najdłuższy szklany most na świecie