Partnerzy portalu

Droga ekspresowa S7 zbliży się do północnej Warszawy

Opublikowano: 30-01-2023 Źródło: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na projekt dostosowania do parametrów trasy ekspresowej dwujezdniowej drogi krajowej nr 7 pomiędzy Czosnowem a Kiełpinem pod Warszawą. Zamówienie opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.


Przetarg na projekt budowlany drogi ekspresowej S7 w kierunku północnej Warszawy. Fot. ilustr. Damian/Adobe Stock Przetarg na projekt budowlany drogi ekspresowej S7 w kierunku północnej Warszawy. Fot. ilustr. Damian/Adobe Stock

Wybrany wykonawca opracuje projekt budowlany i uzyska niezbędne decyzje, w tym zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Zaplanowano liczący około 9 km odcinek drogi ekspresowej S7. Będzie to trasa dwujezdniowa z trzema pasami ruchu w obie strony. Powstaną trzy węzły – Czosnów, Palmiry i Sadowa. Przewidziano też drogi do obsługi ruchu lokalnego, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Termin składania ofert kończy się 29 marca 2023 r. Jeśli nie będzie odwołań, kontrakt zostanie podpisany w lipcu. Sprawne projektowanie i roboty budowlane pozwolą na otwarcie tego fragmentu drogi ekspresowej wiosną 2027 r.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Pod koniec 2022 r. oddano do użytku liczącą 71 km S7 Napierki–Płońsk. Tym samym kierowcy mają do dyspozycji drogę ekspresową o długości 275 km od węzła Gdańsk Południe do końca obwodnicy Płońska. Stąd do Czosnowa trwa realizacja trzech odcinków – Płońsk–Załuski (wystąpiono o ZRID), Załuski–Modlin (roboty przygotowawcze) i Modlin–Czosnów (roboty budowlane od września 2022 r.).

Budowa drogi ekspresowej S7 Płońsk–Czosnów jest prowadzona przy utrzymaniu ruchu. Między Płońskiem a Modlinem są cztery pasy, a na fragmencie Modlin–Czosnów miejscowo trzy pasy. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na projekt budowlany (z uzyskaniem ZRiD) dla odcinka S7 Kiełpin–Warszawa. Ta trasa będzie budowana w latach 2027–2030. Będą dwa tunele po 1 km długości i cztery lub pięć węzłów.

Przeczytaj także: Droga S11: co z budową ostatniego odcinka na Pomorzu Zachodnim?

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.