Partnerzy portalu

Droga ekspresowa S17. Druga jezdnia niemal gotowa

Opublikowano: 28-08-2023 Źródło: GDDKiA

Kończy się budowa drugiej jezdni drogi ekspresowej S17 na odcinku stanowiącym obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego. Pierwszą nitkę (9,6 km) otwarto w listopadzie 2021 r.


Droga ekspresowa S17. Fot. GDDKiA Droga ekspresowa S17. Fot. GDDKiA

Jeszcze w trakcie budowy pierwszej nitki obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego podjęto decyzję o dobudowie drugiej. Miało to związek z planowaną realizacją dwujezdniowej drogi ekspresowej S17 z Piask do granicy w Hrebennem.

Kończąca się inwestycja polega na wybudowaniu drugiej jezdni na długości 5,4 km. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe i odbiorowe, związane z dostosowaniem trasy do parametrów drogi ekspresowej. W tym zakresie trwa m.in.

  • likwidacja przewiązek,
  • montaż barier
  • malowanie oznakowania poziomego.

Ruch w kierunku Hrebennego przełożono już na nową jezdnię drogi ekspresowej S17, jednak obowiązują na niej ograniczenie prędkości oraz zwężenie do jednego pasa. 

Droga ekspresowa S17, obwodnica Tomaszowa Lubelskiego. Źródło: GDDKiA Droga ekspresowa S17, obwodnica Tomaszowa Lubelskiego. Źródło: GDDKiA

GDDKiA informuje, że stała organizacja ruchu wprowadzona zostanie jeszcze w sierpniu. Dobudowa drugiej jezdni pochłonie 74 mln zł.

Droga ekspresowa S17

Cała trasa skomunikuje Warszawę z lubelską miejscowością Hrebenne (granica z Ukrainą). Powstanie m.in. wschodnia obwodnica Warszawy. Docelowa długość to 310,9 km. Obecnie kierowcy mają do dyspozycji 118,2 km.

Przeczytaj także: Droga ekspresowa S17 – bliżej do budowy odcinka na Lubelszczyźnie

 

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia