Będzie, o ile oczywiście zrealizowane zostaną projekty zapisane w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gdańska na lata 2009-2013. W planie zapisane są inwestycje o łącznej wartości ponad 5,5 mld złotych!
WPI 2009-2013 składa się z 15 programów. Dziś pokazujemy szczegóły tego, na który przewidziano najwięcej pieniędzy, czyli "Gdańsk Szerokiej Drogi". W puli aż 3,3 mld złotych znalazły się środki na budowę m.in. Trasy Słowackiego i Sucharskiego, czyli połączenia Baltic Areny z Rębiechowem, "siódemką" i A1, Drogi Zielonej, czyli dojazdu do gdańsko-sopockiej hali, oraz Nowej Wałowej, którą będzie można dotrzeć do Młodego Miasta.

Ale "Gdańsk Szerokiej Drogi" to nie tylko nowe ulice. To także III etap Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej, czyli m.in. budowa dwóch nowych linii tramwajowych (od pętli na Chełmie wzdłuż Witosa, Łódzkiej do pętli przy skrzyżowaniu z ul. Świętokrzyską oraz od pętli na Siedlcach, przez Nowolipie, Rakoczego i Bulońską do ul. Myśliwskiej) czy stworzenie węzła komunikacyjnego Śródmieście (u zbiegu Armii Krajowej, Podwala Staromiejskiego i Okopowej), połączonego z wydłużeniem o prawie 2 km linii SKM i budową pod wiaduktem na Armii Krajowej nowego przystanku kolejki.