Jak powiedział PAP rzecznik GDDKiA Andrzej Maciejewski, "nikt nie będzie płacił za to, że obecnie nie prowadzi się tej budowy". Maciejewski poinformował, że zgodnie z kontraktem firmie Budimex Dromex przysługuje wypłata do 10 proc. brutto od wartości umowy, ale drogowcy chcą tę sumę negocjować. Wartość kontraktu to blisko 360 mln zł brutto.

Jak podał w środę w komunikacie Budmiex Dromex wartość zrealizowanych przez tę firmę robót przy przerwanej budowie obwodnicy Augustowa to 92 mln zł. "Prawnicy spółki analizują teraz przesłane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oświadczenie o odstąpieniu od kontraktu" - powiedział PAP w czwartek rzecznik prasowy Budimex Dromex SA Krzysztof Kozioł. Stanowisko spółki ma być znane w ciągu kilku dni.

Drogowcy zerwanie umowy z firmą Budimex Dromex argumentują tym, że w związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który zapadł w połowie grudnia 2008 roku, białostocki oddział GDDKiA nie ma obecnie prawomocnych decyzji, które umożliwiałyby kontynuowanie budowy.